İlk Öğretim 1-2-3-4-5 Eğitim Seti

Upload Edilen setler 1-2-3-4 ve 5. sınıfların her biri için ayrı ayrı eğitim programından oluşmaktadır. Setlerin çalışması için programın yönergelerine uygun olarak bilgisayarınıza kurulması gerekmektedir. Programların içeriği aşağıdaki gibidir. - ...

Ağaç Şeklinde Aç1Beğeni
  • 1 gönderen alptraum

1. Alt 04-11-2008, 23:47 #1
    alptraum Mesajlar: 38.107
    Blog Başlıkları: 28
    Upload Edilen setler 1-2-3-4 ve 5. sınıfların her biri için ayrı ayrı eğitim programından oluşmaktadır. Setlerin çalışması için programın yönergelerine uygun olarak bilgisayarınıza kurulması gerekmektedir. Programların içeriği aşağıdaki gibidir.

- Her sınıfın düzeyine uygun MEB uyumlu Okuma Metinleri

- 1. sınıf CD’sine özel Harf sunuları, her harfe özel görsel anlatımlı masallar ve Okuma Yazma Materyalleri

- Görsel Materyaller (Resimler, Boyamalar, Bulmaca ve bilmeceler)
    - 1000 lerce soru ve çözümleri(Sorular test şeklindedir. Testi çözer çözmez program otomatik olarak değerlendirmekte ve çocuğun gelişim düzeyi hakkında objektif yorumlar yapmaktadır.)
    - Masallar ve Hikayeler (Tamamı resimli)
    - Eğlenceli oyunlar (Yapılandırmacı Kurama Uygun)
    - Zeka testleri, öğrenci gelişim formları, Öz Değerlendirme Formları ve bu formları tek tıklama ile yorumlayabilme
    - Deneme Sınavları , çözümleri ve sınavı yapar yapmaz anında profesyonel sonuç analizi

- Tüm deneme ve testleri çözdükten sonra oluşan dijital karne özelliği

Ben de dahil birçok eğitimcinin öğrencilere tavsiyesidir. Şu an MEB sisteminde kullanılan yapılandırmacı kuram ile uyumlu olarak hazırlanması en büyük avantajlarından birisidir. Programın bu kadar hüneri 150-200 mb boyutuyla yapabiliyor olması da bir diğer önemli özelliği. Öğretmenler için ek kaynak. Öğrenciler için derslere yardımcı ana materyal niteliğindedir.

Kurulumu ve kullanımı gayet kolaydır.

KURULUM:

Örneğin 1. sınıfı indirmek istiyorsak, öncelikle 1. sınıf ile ilgili PART’ların hepsini bilgisayarımıza indireceğiz, ardından WinRAR programı ya da benzeri bir program ile

PART’ları tek bir klasöre çıkaracağız. Klasörü açacağız ve “Kur” yazılı dosyaya tıkladığımızda programın kurulum ekranı gelecek ve bizi kurulumun kalan kısmında yönlendirecektir. Diğer sınıfların kurulumu da aynen böyledir. İndirdiğimiz klasördeki dosya ve klasörleri Cd ye yazdırırsak, CD’yi bilgisayara takar takmaz programın kurulumu gelir, böylelikle bu güzel çalışmayı arkadaşlarımızla kolayca paylaşabiliriz.

DOWNLOAD :
    Sınıf 1 : Part 1 | Part 2
    Sınıf 2 : Part 1 | Part 2
    Sınıf 3 : Part 1 | Part 2
    Sınıf 4 : Part 1 | Part 2
    Sınıf 5 : Part 1 | Part 2

tahsilli bunu beğendi.
  2. Alt 11-18-2008, 18:27 #2
    tahsilli Mesajlar: 5
    paylaşımını sevdim çocuklarım adına teşekkür ederim

3. Alt 11-18-2008, 22:22 #3
    safinaz Mesajlar: 3.348
    tahsilli´isimli üyeden Alıntı
    paylaşımını sevdim çocuklarım adına teşekkür ederim

Ne güzel çocuklarınız da sizin gibi tahsilli olucak

Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.