GünDaşım (=

...

1. Alt 03-30-2010, 00:43 #21
    ayışığı Mesajlar: 111
    GünDaşım (=

Bu 2 haftadır yoğunluktan cılkım çıktı...

Babamın yurtdışından gelmesiyle evimiz tıklım tıklımdı, e tabi bi de davet edildiğimiz yerler de vardı.

Benle ablamın feleği şaştı, evle mi uğraşalım, bir yere giderken saç makyaj kıyafetimizle mi uğraşalım şaştık kaldık, özellikle de ben. Hele ki cuma gününden beridir o kadar yoğun geçiyor ki ama güzel geçti yorgunluğu sevdim

Cuma günü Cansulara gittik. Cansu bana ajandasını gösterdi, içinde öyle güzel yazılar vardı ki... ve Cansu’nun bu özel defterini bana okutması ayrı duygulandırdı...

Sayfaları çevirirken bir de ne göreyim! Benim resmim! Şaştım kaldım... Bu defa duygulanmaktan öte içimin şekli değişti, bi garip oldum… O özel kişisel ajandasında benim resmimin olması gerçekten çok ama çok mutluluk vericiydi… Buradan onu kocaman öpüyorum ve böylesine bir kuzenim, arkadaşım, yazlık silahşorum olduğu için çok mutluluk duyuyorum...

Akşam Cansu’nun platesi varde. Ben de gittim onu izlemek için. Plates hocası benim de onlara katılabileceğimi söyledi, hazırlıksız bir şekilde yakalandım gömlek ve süveterle plates nasıl yapılırsa öyle bir şey yaptım işte

Ortam çok hoşuma gitti. Çok güzel müzikler vardı ve çok kalabalık değildi. Sonuna doğru hoca parlak ışıkları kapayıp mavi loş bir ışık açtı ve yasmin levy…

Müziğini açınca harika bir ortam oldu. Sonrasında Cansulara geldik, çok sevdiğim bilekliğim onlarda kaldı buradan kendisine duyurulur (yazılarımı takip ediyor da :D)

Eve yorgun argın geldik, öbür gün de yengemlerin ailesine davetliydik Fatihe. Fatihe yolumun düşmesini çok seviyorum, çünkü Fatih çarşısını çok seviyorum

Oraya giderken yolda ben kulaklığı kulağıma takmış müzik dinliyordum ki... yanımızda giden arabada bir hareketlilik gördüm. Bir baktım ki yanımdaki arabada 3-4 tane genç bana bakıp el sallıyorlar :s Kağıt gösteriyorlar, gülüyorlar ben bunları gördüğüm gibi kafamı diğer tarafa çevirdim eğildim. Annem gençleri görüp bir sinirlendi bir sinirlendi ki, camın kapalı olduğunu düşünemeyerek onlara tükürmez mi :S Camın halini sormayın :D Beni tuttu gülme krizi() Allah’tan babam bir şeyin farkında değildi… Annemden de hiç beklemiyordum bu hareketi, o kadar sinirlendi ki kadın... zaten ondan sonra o araba da kayboldu :D

Fatih’e vardığımız gibi aldım ablamı çarşıya çıktık. Gezdik, tozduk derken hava kararmaz mı!.. Ama içim de rahat, bir güzel alışverişimi yaptım, elimde poşetler geldik ablamlara, tabi yemek de yenilmiş:çaydı maydı derken ev yolu gözüktü, tabi yorgunluktan kendimi yatağa attım ve yeni bir pazar sabahının geleceğini bile bile mışıl mışıl uyudum

Dün maç vardı… 2 büyük takımın maçı. Benim takımım kaybetti ama çok düşünmemeye çalışıyorum. Çünkü ne kadar kafaya takarsam o kadar çabuk yaşlanır ve yıpranırım Biz dün Fidanlara davetliydik ama teyzemler bize geleceklerini bildirince Fidanları bize davet ettik. Kızlarla sohbet mohbet derken ben çöpü dışarı atmaya çıktım, Fidan tabaktaki artıkları atmaya, Arzuyla Mine de ellerindeki sofra bezlerini silkelemeye... Baktık hava güzel aman içeri girmeyelim deyip atladık arabaya, Arzunun şoförlüğünde Ayşelere uğradık Ayşemi uykusundan kaldırdık... Onlarda meyve suyu içip azcık da çekirdek çıtlatıp eve döndük ve yemekti memekti derken bir güne daha yorgun ama mutlu kapattık

Konu ayışığı tarafından (03-30-2010 Saat 00:51 ) değiştirilmiştir.
  2. Alt 04-07-2010, 01:18 #22
    GünDaşım (=

fotoğraf makinamın şarjı kayboldu:(

ya elbise almaktan fırsat bulupta bir şarj almaya tenezzül etmedim henüz.. gündaş yazarken ben bilmezdim..sanırdımki tek ben açtım şu gündaş olayını,
    net hayatına yansıtmayı..
    e tabi sen nette anca facede msnde oyunda moyunda uğraşırsan geri kalırsın..
    meğer günlerini yazan çok kişi varmış ..
    bende benden çıktı sanıp sevınıyordum neyse ama şuda var gündaş ismi bana ait hıııh
    bu aralar blog işine girdim efendim ilk açtığımda hani görmemiş misali :D oradaki temalara bayıldımda bayıldım gel görki o günden sonra nerdeyse 100 tema arkaplan değiştirip durdum durdumda durdum...
    ama karar veremedim..sonra arkadaşlarımı ekledim.
    her birinin bloguna baktım gördümki temaları sade ve düz.
    yavaş yavaş arkadaşlarımın dışına çıkıp onların arkadaşlarının bloglarına bir göz attım.
    pek iç açıcı şeyler görmedim
    sonra onlarıda aşıp net dünyasının bloguna girişte bulundum.
    baktımda baktım onun bunun bloguna yazılarına temalarına falan filan ...begendıklerımı yer imlerne ekledim..
    ve o bayıldığım temaları şimdi begenmez oldum bana basit geliyorlar.üstelik bırak temayı begenmemeyi blog işini begenmemeye başladım ::D şimdi canım dostum benim için şölecime güzel bir site hazırlıyor kişisel bir site ama blogumuda seviyorum ilk göz ağrım.. en azından ordan arkadaş ediniyorum...net hayatına açılmak isteniyorsa bu gerekli e severımde arkadaşları bakalım ne zaman olur sitem..
    bu arada artık msne bile girmiyorum tam bir araştırma canavarı oldum.
    kişisel siteler bloglar bakıyorumda bakıyorum yazılarını okuyup duruyorum.
    neysecim hayat mayat geçip gidiyor bakalım benimkisi nereye kadar...

3. Alt 05-17-2010, 19:50 #23
    GünDaşım (=

Uzun bir ara vermiştim net alemine.
    Unutmuştum, hatta ölüm çalmıştı kapımızı hatırlatmıştı sonunda kendini bize, Mezarlıkta koskocaman amcam!

14 tane insan yetiştirmiş, birden bire ayaklarının altında yatıyor olması...

Böyle miydi, hayat bu muydu? Yani ömür dediğimiz ne kadar kısaymış, meğer ne kadar hassasmış…

Bu günlerde kendimi kurana verdim, amcamın 40ına kadar 1 hatim, 41 yasin ve 50bin İhlas suresi okuyacağız her birimiz kuzenlerden .

Çok kişiye ağır gelir bu ama bana nedense ağır gelmiyor artık, çünkü ölüm var.

Bunları yapmazsak ya msn basında ya televizyon karsısında ya da dedikodunun kucağında geçecek zaman.

Bunu denedim, daha iyiymiş dostlar deneyen bilir. Şu 2 gündür uzak duruyorum bunlardan. Durmaya çalışsam duramam ama kendime bunları görev edindim ya fırsat olmuyor artık boş işlere.

Anladım ki insan hayırsızlıktan uzak durmak için ondan uzak durmak yerine hayrı yapmalı ki hayırsızlığa fırsat olmasın.

Bu dediğim karışık oldu ama anlayan varsa ne ala.

Öyle yani günlükcan. Büyüyoruz. Bizde dert üstüne dert, seçim üstüne seçim…

O koca taziye evi dedikodu evine döndü ya, yok günlükcan yok! Ne insanlardan hayır var ne de dünyadan...

emirahmedyasin ve Unnecessary bunu beğendiler.
  4. Alt 05-20-2010, 19:51 #24
    emirahmedyasin Mesajlar: 1.121
    Eskisi gibi bu forumlarda yada sanal alemde yazmasakta ara ara takip etmekteyim buraları.
    Sizin yazdıklarınızı şöyle göz ucuyla okumaktayım baktım bu sefer hatırlamışsınız bir şeyleri.Bu hayatı terk edenler kendi azıklarını yanlarında götürürler öyle bir alemki topladıysan dünyada azığını ne ala yok azıksız çıkmışsan yola vay haline.

Anladım ki insan hayırsızlıktan uzak durmak için ondan uzak durmak yerine hayrı yapmalı ki hayırsızlığa fırsat olmasın.
    Bu cümle güzel olmuş.
    selam ve dua ile...

5. Alt 06-05-2010, 02:06 #25
    GünDaşım (=

Hayat ışığım söndü,

Neden yapmak istediklerimi geciktirme hastalığı oluyor bende? Genelde zaman olmuyor, koca günün var diyorlar

ya, vallahi yalan billahi yalan! Minik bir şeyle uğraşa dur gör bak o koca gün nasıl ufalıp bitiveriyor…

Anında başlamanız gerekir, bir yerden güçlü olun, hep gülün, kalbinizden iyiliği hiç eksik etmeyin. Asla

dinlenmeyin! Bakın o nasıl büyüdü, siz de yapabilirsiniz. Bakın onun düzenli programı var…

Ne de kolaydır buna söylemesi, yazması! Heeeyy! Kişisel gelişim kitapları! Kolaysa gelin de siz yapın! Yıllardır car

car car beynimizi yediniz de tık yok! Tabi, demeniz kolay! Sorunu artık kendinizde arayın başkalarında değil… Ahh

canım! Yıllardır sorun sizde diye bin bir çeşidin çıktı da işe yaramadı!

Unnecessary bunu beğendi.
  6. Alt 06-07-2010, 09:35 #26
    Unnecessary Mesajlar: 726
    ayışığı oldukça başarılı

ay????? bunu beğendi.
  7. Alt 06-22-2010, 02:04 #27
    GünDaşım (=

Gecelerinin durgunluğu var üzerimde
    nasılda özlemişim nasılda hasret kalmışım bu durgunluğa
    yoğun bir haftadan sonra nasılda yalnızlığın ortasında dinlenmişim ince bir müzik eşliğinde
    her şeyi bir kenara atıp bütün düşünceleri dosyalara aktarıp tek başıma uzun uzun dinlenmek nasılda tat veriyor bana
    uykunun kıymetini
    yemenin kıymetini
    bilmenin kıymetini
    farkında lığın kıymetini
    insan olmanın kıymetini
    kıymetleri bir bir anlamam gerektiğini düşünmek hem güzel hem de zor iş
    her şeyin kıymetini bilmek ne zor..!

1 haftadır teyzemlerde anladım evimin kıymetini öylesine sıcaktı ki geceleri uyuyamamak sıcaklık seni boğarcasına içine işlerken yediğin yemekten tat alamamak
    camı açıyorum ama hava yok dışarı çıksan ter içinde yapış yapış kalıyorsun
    hani nerde özlediğim yaz oluyor bir an
    bizim evin serinliği geldi aklıma cennet gibi gördüm evimi.ama şunu da söylemeliyim ki güzelde anılarım
    oldu sıcağa inat..

her sabah 8 de kalkıp kuzenimle onun kursuna gitmek yeni insanlar tanımak bilmek anlamak izlemek bana müthiş tat veriyor.
    adviye abla vardı en çok onu tanımak fırsat oldu beraber yemek yemeğe gidiyorduk öğle vakti.
    tam bir süslü ve titiz çokta hoş bir bayan güneş gözlüğü çokta yakışıyor kendini de çok seviiyor
    Saliha abla var oda okuyor kapalı en çok o ısındı bana diğerleri de çok iyiler ama Saliha ablanın kendine ait bir havası vardı..
    Filistine giden yardım gemisinde onunda tanıdıkları vardı.üzgündü çok durmuyordu kursta ama sevmiştim Saliha ablayı
    bana makyaj yapan selva abla vardı onunda sohbeti komediydi iyi laf yapıyordu.
    nergis abla vardı bide oda sessiz sakin biriydi onuda sevdim çok hanım hanımcık birine benziyordu yeğeni ölmüştü onunda çok üzgündü aklına geldiği anda ağlıyordu..

bide hoca vardı oda çok iyi birine benziyordu sergi için harıl harıl çalışıyordu pek konuşma fırsatımız olmasa da gerçekten sevmiştim meral hocayı
    çalıştığı resimmi desem ne desem bilmiyorum en iyisi durun göstereyim
    GünDaşım (=
    cilt bakımındaki öğrencilerin sade takma tırnakları ojelerle şekillendirip kaş yapmaları çok yaratıcı hoş

GünDaşım (=
    işte bu boyadıkları tırnakların bir bölümü
    ve böyle bide saçları beyaz olan bir abla vardı saçını boyatsa bile 1 hafta sonra beyazlıyordu yine,gençti daha üzüldüm kötü duruyordu çünkü..

ve her gün yemeğe gittiğimiz çiğköfteci amca konuşkan biri kuzenimin vazgeçilmez mekanı olmuş beni de tanıştırdı.. küçük bir yerdi ama hoş güler yüzüyle insanı çekiyordu çiğ köftesi ve ayrıca sosu harikaydı..

GünDaşım (=

resmini çektim hatıra

ve öyle teyzemlere alışmışım ayrılmak zor geldi onlarda çok üzüldü hele kuzenim mine..
    zor oldu gitmem cumartesiden çarşamba gecesine kadar hep beraberdik su gibi geçti mineyle balkondaki sarmaş dolaş sevgililere kiraz atmayı hiç unutmıcam aramızda hep bir sır olarak kalacak mineyle :D
    ve bir ara çok sıkılıp sokak ortasında topuklu ayakkabılarımla apartmanın zillerine basıp koşmayı saklı cam sır olarak sonuna kadar :D

çarşamba gecesi ablamla eniştemle fatihe geldim ve hemen uyudum sabah fatih çarşısını gezerken
    insanlar toplanıp üzerlerinde Filistin bayrakları Allahuekber diye bağırmaları etkiledi beni ne güzeldi bu birlik bir anlık birlikte olsa gerçekten güzeldi.. cenaze namazları fatihte kılınacaktı şehitlerin ilk defa görüyordum fatihi böyle bütün insanlar ağlıyor ellerde tabutlar herkes yürüyor ileriye doğru çok ama çok garip bir duygu bana çağrı filmini izlerkenki duyguyu yaşattı gözlerim doldu yaşlarımı zor tuttum ağlamaya utandım kalabalık arasında..ve sonra eve geldim..çok yorucu bir haftaydı ama buda bir tattı..

Konu ayışığı tarafından (06-22-2010 Saat 11:58 ) değiştirilmiştir.
  8. Alt 07-02-2010, 09:58 #28
    Yaş 18
    GünDaşım (=

Ne günler atlattık günlükcan yine arkama dönüp baktığımda ömürden giden zamana ne de çabuk geçiyormuş bir kez daha anladım.
    Keşke hep böyle genç olsam 18 yaş gençliğin baharı, seviyorum bu yaşı. 17 yaşımı da severdim gerçi ama o yaş benim gençliğimin ilk adımı olduğu için çok tökezledim... Bu yüzden belkide pek iyi anılarım olmadı o yaşa dair.. 18 yaşımı seviyorum... Tabi ki her yaşın bir güzelliği vardır ama çocukluk demeyeceğim, gençlik gibisi yok. Çocukluğum benim için çok ama çok değerli. O günlere dair en ufak kötü bir anım yok ama gençliğimde farkına vararak yaşamayı çok sevıyorum. Birşeyler becerebilmeyi, koşabilmeyi, zıplayabilmeyi, şarkı söylemeyi, müziğini anlayarak, yorum yaparak düşünübilmeyi hep gençliğimde yaşayacağım, yaşıyorum, yaşlandıkça birşeyler kabuk bağlayacak, eskisi gibi olmayacak.

Ben gençliği seviyorum, gençlik de beni seviyor. Rabbim, gençken yapılan ibadetleri sevincinden meleklere gösterirmiş, gençlik bu kadar önemliymiş...

Recep ayının ilk gününe girdik dün, rabbime binlerce kez şükürler olsun ki oruç tutmayı nasip etti. Bu gün de nasip etti, inşaAllah yarına da niyetliyim. Bu ilk 3 günün sevabı büyükmüş sohbette öğrendim. Sohbete gittiğim için de şükürler olsun, yoksa recep ayının önemini anlamını bu kadar bilmeyecektim. Farkına varmadan böyle önemli bir günde ne yapıyor olurdum Allah bilir ama sohbette öyle güzel anlattılar ki, oruç tutmamak elde değildi gerçekten Bence her insanın farkına varması için sohbete gitmesi gerekir. Gerçekten yararı olduğunu, hem de çok fazla yararlı olduğunu düşünüyorum ve inanıyorum. Oruç tutmak Allahım nasıl güzel bir duygudur... Düşündüm de ramazan ayından beri oruç tutmadım, utandım kendimden... neyse...

Bu gün canım çiğköfte çok çekiyodu, yazlıkta oldugumuz için arabayla gidip alabilirdim ancak uğraşmadım. Akşam tam yemek yerken annem çiğ köfte getirince o kadar şaşırdım ki... çünkü çiğ köfteyi hep dışarıda yerim eve alınmaz ve o kadar şaşırdım ki... Rabbimin inceliği ne kadar güzel ne kadar zarifti. Bilmiyorum, içim sevgiyle doldu, sanki bütün kötülülükler yok oldu, rabbimin inceliği karşısında içimin şekli değişti, çok garipti... Bunun gibi şeyler olmuyor değil ama doğrusu bu garipti benim için. Hani gerçekten belli oluyordu, anlatamıyorum ama ben rabbimi çok ama çok seviyorum. O'nun (CC) inceliklerini O'nun farkına varmayı, O'nun her türlü halini çok seviyorum. İnşallah O da beni seviyor amin...

Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.