Dua nin kabulunun şartlari

Hiranur peygambere inanmayanalri yada allaha inanmayanlari neden hemen psikolojik sorunlari var diyerek hakaret etiyosunuz ki.........hani dininiz ve siz hoşgörülüydünüz...... Mus'abada soruyorum peygamberine nerde hakaret ettim kanitlasana.....onu eleştirmek hakaret değildir.......putlarimda yok ...

1. Alt 02-17-2010, 00:01 #11
    Ziyaretci
    Kayıtsız Üye Mesajlar: n/a
    Hiranur peygambere inanmayanalri yada allaha inanmayanlari neden hemen psikolojik sorunlari var diyerek hakaret etiyosunuz ki.........hani dininiz ve siz hoşgörülüydünüz......

Mus'abada soruyorum peygamberine nerde hakaret ettim kanitlasana.....onu eleştirmek hakaret değildir.......putlarimda yok putum kendimmim......

Ayrica neden herkesi müslüman yapma cabaniz var ki herkesin dini kendine değil mi......yoksa dininiz gercekden hoşgörü değil zorbalik özgürlük değil özgürlükleri kisitlayan bir din mi?????????

2. Alt 02-17-2010, 00:14 #12
    Ziyaretci
    Paygamber mi yoksa peygamber mi hidanur hanim....

Ayrica bu kadar sinir sağliğa zararli

3. Alt 02-17-2010, 00:19 #13
    alptraum Mesajlar: 38.107
    Blog Başlıkları: 28
    Kayıtsız Üye´isimli üyeden Alıntı
    Hiranur peygambere inanmayanalri yada allaha inanmayanlari neden hemen psikolojik sorunlari var diyerek hakaret etiyosunuz ki.........hani dininiz ve siz hoşgörülüydünüz......

Mus'abada soruyorum peygamberine nerde hakaret ettim kanitlasana.....onu eleştirmek hakaret değildir.......putlarimda yok putum kendimmim......

Ayrica neden herkesi müslüman yapma cabaniz var ki herkesin dini kendine değil mi......yoksa dininiz gercekden hoşgörü değil zorbalik özgürlük değil özgürlükleri kisitlayan bir din mi?????????

Müslüman ile Islam nedir bunlari bilmiyorsunuz sanirim ve kavram kargasasi sürüyor. Siz her müslümani hatasiz olarak addettigimizi mi zannediyorsunuz? Ben gündelik hayatimda fazlasiyla hata ediyor olabilirim ama bu islamin hata etmisligi demek degildir bu benim hatamdir.

Islam da teblig vardir. Bu teblig i yaptigimizda zorla müslüman yaptigimizi zannetmeniz yanlis. Bugün benim kapima yehova sahitleri geliyor ama zorla beni hristiyan yapmaya zorlamiyorlar. Eger burda size Islamdan bilgiler sunulmasini istemiyorsaniz bu forum da farkli kategorilerde yazarsiniz ve o zaman böyle bir sorun olmaz.

4. Alt 02-17-2010, 00:21 #14
    Paygamber mi yoksa peygamber mi hidanur hanim....

Ayrica bu kadar sinir sağliğa zararli

Arapca da büyük kücük harf yoktur. Harflere sayginlik yükleyen insanlardir. Bizlerin ünvani diploma almis bir ünvana sahip olmadigindan Türkce dilbilgisi kurallarina göre yazamayabiliriz. Burasi kamusal bir alan degil ve böyle bir zorunluluk zaten yok.

ay????? bunu beğendi.
  5. Alt 02-17-2010, 00:27 #15
    mus'ab´isimli üyeden Alıntı
    Bu sitede yetki sahibi olan tüm kardeşlerime sesleniyorum. tartışma konusu sıradan bir müslüman olsa belki hatası vardır yamuğu vardır diye göz yumacağım ama yukardaki yazı ve bu gün zannediyorum aynı kişi, devamlı peygamber efendimize ve islama saldıyıyor. lütfen Allah rızası için bu yaratığı yasaklayın gitsin putlarıyla başbaşa kalsın.

Bu siteye hristiyanlar ya da farkli dinlerden insanlarda gelebilir. Bu insanlar Peygamber efendimize hitabinda sadece ismini kullanabilir ve bunda yapabilecegim birsey yok. Durum insaallah kontrolüm altinda.

H?RANUR bunu beğendi.
  6. Alt 02-17-2010, 00:43 #16
    Ziyaretci
    kardeşim müslüman zaten zorbacı bunu kendinizin allaha ettiğiniz dualarda yok peygamberimizin güzel yolunu anlatmalıyız gibi baskıcı söylemlerle belirtiyorsunu.z.......islamın kitapındada islamın 5 şartının olması bunlara uyulmasa insanın müslüman olmayaçağı eşcinselliğin yasaklanması içkinin yasaklanması başörtünün zorunlu kılınması gibi ayetlerin bir coğunda özgürlük kısıtlamacılığın olduğunu görüyoruz........

BİR İNSAN DÖRT DÖRTLÜK MÜSLÜMAN DEĞİLSE KİMSEYİ YARGILAMA VE HAKARET ETME HAKKINA SAHİP DEĞİLDİR.......

7. Alt 02-17-2010, 00:54 #17
    Ziyaretci
    türkçe bilgisi olmayan birisi neden türkçe bir platformda tartışıyor ki????????*ayrıca yaratık gibi hakaret edenleride biraz uyarsanız iyi edersiniz herkesin bir sabrı vardır.......ve ayrıca cidden muhammed hatasızmıdır......

8. Alt 02-17-2010, 00:58 #18
    kardeşim müslüman zaten zorbacı bunu kendinizin allaha ettiğiniz dualarda yok peygamberimizin güzel yolunu anlatmalıyız gibi baskıcı söylemlerle belirtiyorsunu.z.......islamın kitapındada islamın 5 şartının olması bunlara uyulmasa insanın müslüman olmayaçağı eşcinselliğin yasaklanması içkinin yasaklanması başörtünün zorunlu kılınması gibi ayetlerin bir coğunda özgürlük kısıtlamacılığın olduğunu görüyoruz........

BİR İNSAN DÖRT DÖRTLÜK MÜSLÜMAN DEĞİLSE KİMSEYİ YARGILAMA VE HAKARET ETME HAKKINA SAHİP DEĞİLDİR.......

Kelime-i Sehadet müslüman olmaya kafii. Digerleri ise yapilmasi zorunlu olup yapmayanlar günahkar olur. Madem bilmiyorsunuz ezbere konusmayin. Bakin ben alevilik üzerine ezbere konusuyormuyum? Sizde kaynaklariyla konusursaniz daha seviyeli güzel tartismalar olabilir.

Herkes dört dörtlük müslüman olmak ister ve gaye olmaktir göstermek degil. Bu bir paye meselesidir. Dört dörtlük müslümanin var oldugunu ya da olmadigini dahi kim bilebilir ki Allahtan baska. Bizim inanc sistemimiz biraz farkli olsa gerek o yüzden kavramlarda sizinle problem yasamaktayiz.

9. Alt 02-17-2010, 01:03 #19
    Ziyaretci
    Neden günahkar işte........günahkar olmamak için insanlar onu yapmak mecburiyetinde kaliyor.........ayrica farz demek yapilmasi mecburitir demek değil mi???????neden mecburi neden ceza var......bir sürü kanun var......

10. Alt 02-17-2010, 01:08 #20
    Ziyaretci
    benim için dinlerin hepsi zorbalıktır buna alevilikte dahil......ben en iyi olmayı hedeflerim ve insanalrın en iyi olabilçeğini düşünürüm........sistem olarakda öle bir sistem olmalı ki insanlar BİRBİRİNE KARIŞMAMALI HERKES İSTEDİĞİNİ İSTEDİĞİ GİBİ YASAYABİLMELİ.....EŞCİNSELLİ EŞÇİNCELLİĞİNİ DİNDARI DİNDARLIĞINI ATEİST ATEİSTLİĞİNİ KISACASI HERKES EŞİT ÖZGÜR HAKLARA VE KÜLTÜREL YAPISINI YAŞAMAYA DİLİNİ KONUSMAYA SAHİP OLMALI.......kısacası adalet partisinden solda işçi partisinden sağdayım diyen ecevit ideolojisi gibi bir ideolojiyi benimserim.......

Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.