Genelde bazı sitelerde inanılmaz bileşen yüklü oluyor... Bazı arkadaşlardan şöyle bir geri bildirim almıştım zamanında;
"Yönetim panelinde üst menüden bileşenlere geldiğimde orada sadece 19 tane bileşen gösteriyor ve altında Devamı gibi bir yazı oluyor. Oraya tıkladıgımızda ancak tüm bileşenleri listeliyor. Ben tüm bileşenlerin orada listelenmesini istiyorum"
Şimdi bunun için biraz işin detayına girelim. Ftp veya Joomlaxplorer ile sitemize girdiğimizde administrator/modules/mod_fullmenu.php dosyasını düzenlemek için açıyoruz. Orada şöyle bir satır olacak;

$topLevelLimit = 19; //You can get 19 top levels on a 800x600 Resolution

burda söylenmek istenen şudur;
"eğer 800x600 ekran çözünürlüğünde iseniz gösterilecek bileşen sayısı 19 dur.
Ama biz bunu istemiyoruz. Amacımız ne kadar bileşen varsa hepsini göstersin. O zaman buradaki 19 sayısını 50, 60 gibi uçuk rakamlarla değiştirebiliriz.
Bu rakamla oynamanın bir diğer güzelliği ise eğer çok fazla bileşen yüklü ve yönetim panelinin açılışını hızlandırmak istiyorsak buradaki 19 rakamını 5,6 gibi çok düşük bir rakamla değiştirebilir ve az da olsa yönetim panelinin açılışını hızlandırabiliriz. Sonuçta bu siz ne yapmak istiyorsanız bu rakamı da ona göre arttırabilir veya azaltabilirsiniz.