Msn çalinirsa ne yapicaksin?

Msniniz Calınırsa.! Yapmaniz Gerekenler Bunlar Arkadaslar... MsN Niz Çalınırsa Yapmanız Gereken Hotmail e posta hesabınızın çalınması demek Aynı Zamanda MSN hesabınızın da çalınması demektir.Yeni bir hesap oluşturmak elbette çok kolaydır,bu ...

Ağaç Şeklinde Aç2Beğeni
  • 2 gönderen 3rd eng

1. Alt 07-02-2009, 12:27 #1
    3rd eng Mesajlar: 675
    Msniniz Calınırsa.! Yapmaniz Gerekenler Bunlar Arkadaslar...
    MsN Niz Çalınırsa Yapmanız Gereken
    Hotmail e posta hesabınızın çalınması demek Aynı Zamanda MSN hesabınızın da çalınması demektir.Yeni bir hesap oluşturmak elbette çok kolaydır,bu durumu zorlaştıran nedenlerden biri’de hesabınızı çalan kişinin başka bir pc de çevrim içi olarak sizin listenizdeki kişilere sizin adınıza enterasan mesajlar yollayabilbe ihtimalidir.
    E-posta adresiniz çalındıktan sonra yapabilecek bir şey yok gibi görünüyor olabilir.Nedeni ise şifrenize ulaşmak için hazırladığınız hatırlatma sorusu bile çoktan değişmiştir.Çarenizin tükendiğini düşündüğünüz anda işte size sürpriz.
    E-posta hesabınız ile ilgili şifre değişiklikleri’de dahil olmak üzere bir çok işlem kayıt altında tutulmaktadır.Onedenledirki bu kayıt altında tutulan bilgiler size yardımcı olacaktır.Bunu Hotmail yetkililerine uygun bir dille bildirdiğiniz taktirde hesabınız tekrar sizin olacaktır.
    Durumunuzu Açıklayıcı bilgiyi vermek için iyi bir İngilizce bilmeniz gerekmektedir.Eğer İngilizce konusunda yabancılık çektiğinizi düşünerek yetkililere göndereceğiniz mesajı aşağıda bulacaksınız.Saadece[ ] İşaretli olan yerlere kendi bilgilerinizi yazmanız yeterli olacaktır sanırım.Aşağıdaki mesaj yetkililere ulaştığında gereken yetkili kişi tarafından yapılacak ve daha önceden kayıtlı olan bilgileriniz ortaya çıkacak ve yeni hesap detaylarınız size gönderilecektir.
    Şimdi göndereceğiniz mesajı Yazalım.(Kopyala Yapıştır Yapabilirsiniz)
    Kimden:[e posta adresiniz(farkli olan)]
    Kime: sspriv@microsoft.com
    Our e mail addresses have hacked by Mr.[hacklayan kişinin adı ( biliyorsaniz)] This unlawful action also effected aur business.Our custumers have been disturbed and cause financial loss to our company.We would like tou to take nececcary precautinos.We are looking forwad to hear from you.Our hacked mail adress is [çalınan e posta adresiniz].Irecomand you to send my new pass to this adress :[iletişim için gereken e posta adresiniz] Kind Regards.
    Mr.[Adınız Soyadınız]
    İşte bu mesajı gönderdikten sonra Mutlaka size yanıt verilecek ve Eski MSN hesabınıza yeniden kavuşacaksınız..

****>DİGER YOLLAR****<
    Hotmail.com 'a gir. kullanıcı adını yazdıgın yerde SAG ustte YARDIM (help) yazıyor ona bas.
    Yeni bir explorer penceresi acılacak.
    Ekranın en sagında acilan bu pencereden En asagida Bize basvurun yaziyor onu seç.
    (eger yoksa arama bolumunde bir arama yapın.
    mesela "başvurun" yazın, o zaman Bize Başvurun linki en aşağıya geliyo.)
    ya da 1. maddedeki bağlantıdan da ulaşabilirsiniz.
    1-) http://support.msn.com/default.aspx?...supported&prod uctkey=passport&locale=tr-tr
    bu adrese girin
    2-) İngilizce (Birleşik Devletler) 'i secin (diger ingilizceleri degil)
    Sonra ekrana gelen yeni sayfadan
    3-) Microsoft Passport Network 'i secin

Sonra ekrana gelen Formu su sekilde doldurun.
    Adınız
    su anda kullandıgınız bir email adresi
    Sorunlu email adresi
    i need to know How to do Something
    Report a Security Issue
    My Account has been taken Over
    Yukaridaki Bilgilerden yardim alabilirsiniz ingilizce icin...
    Ve en asagidaki secenekler onemli degil rasgele sec.
    anliyorsan ingilizce dogru cevap vermeye calis degilse onemli degil.
    Sonra asagidaki resimdeki gibi bir eposta gelecek .
    gelen mailde 13 maddeden olusan bilgileri istemeleri lazım .
    bu emaile Cevapla (reply) butonuna basarak cevap verin.
    >BAKINIZ...<
    Size de yukarıda ki gibi eposta gelmesi lazım, aksi halde derdinizi anlamamislar demektir.
    Bu durumda aynı işlemleri tekrarlayın.
    Ve ingilizce yazdıgınız bolumde derdinizi daha iyi bir sekilde anlatin..

Burada istenenlerin Turkcesi
    01-) ADIN ve Soyadın
    02-) Çalınan Eposta Adresin.
    03-) Dogum tarihi
    04-) Ulke
    05-) Sehir
    06-) Posta kodu
    07-) YAKLAŞIK OLARAK En son ne zaman epostana giriş yapabildin.
    08-) YAKLAŞIK OLARAK Kayıt olus tarihi (emailini aldıgın tarih)
    09-) Eski Sifrelerin
    10-) Eski Gizli Soruların
    11-) Eski gizli sorularının cevapları
    12-) EPostana klasor olusturdun mu? isimleri nedir?
    13-) IP adresin (What Is My IP Address? - IP Address Lookup, Internet Speed Test, IP Info, plus more dan bakabilirsin)
    Burada ki Bilgiler dogrudan emailinle alakalı.
    yani adın soyadın kısmına Kayıt olurken yazdıgın adını baska bir deyisle.
    sen baskasına email gonderdiginde karsi tarafin gelen Kutusunda gozuken isim ney ise onu yaz.

Bu soruları Dogru olarak cevapladıgın takdirde sana Yeni bir sifre gonderecek.
    Ornegin PXpPHBmNkx
    >BAKINIZ...<
    Hemen giris yaptiktan sonra, sifrenizi , gizli sorunuzu ve 2. mail adresinizi
    degistirmeyi unutmayin.
    Tum bu bilgileri tek bir yerden degistirmek icin. www.PASSPORT.net adresinden Oturum Acarak
    Bilgileri duzenleme sayfasina ulasabilirsiniz. ozellikle Alternatif Mail adresini degistirmek icin.

umarım msn adresi hacklenip madur olan arkadaslar icin yardımcı olmusumdur...

Not: arkadaslar bu diğer geri alma yollarına benzemez bundan kesin sonuc alabilirsniz kac tane arkadasımın bu yolla geri aldım hatta burdada benden yardım isteyen arkadaslara yardımcı olup msnini geri aldım tek yapmanız gereken üstekileri uygulamanız...

sovis ve sovis bunu beğendiler.
  2. Alt 07-02-2009, 12:50 #2
    Unnecessary Mesajlar: 726
    bu msn çalınması olayı oldukça sık duyulan bir klasik oldu artık!!
    böyle birşey yok insanlar şifresini başkasına veriyor oda değişiyor falan filan yada yanlış parola giriyor! şifre kırmak öle basit bişey değil ki herkez de yapamaz üstelik msn kırma işlemini yapan asıl hackerler msnde kim var kim yok diye de yapmıyor adamın banka hesap numaraları vs mail kutusu için alıyor korkulacak bişe yok

3. Alt 08-17-2009, 12:07 #3
    sovis Mesajlar: 1
    3rd eng´isimli üyeden Alıntı
    Not: arkadaslar bu diğer geri alma yollarına benzemez bundan kesin sonuc alabilirsniz kac tane arkadasımın bu yolla geri aldım hatta burdada benden yardım isteyen arkadaslara yardımcı olup msnini geri aldım tek yapmanız gereken üstekileri uygulamanız...

kardeş 1. seçenekte yaptıgımda Delivery Status Notification (Failure)‏ diye bir mail gönderiyor bana hata diyor 2.seçenektede 2-) İngilizce (Birleşik Devletler) 'i secin (diger ingilizceleri degil)
    Sonra ekrana gelen yeni sayfadan
    3-) Microsoft Passport Network 'i secin diye yazmışsın yalnız bende Microsoft Passport Network diye yazı gelmiyor ingilizce birleşik devletleri seçtiğim halde

ya ben galiba bi yerlerde yanlış yapıyorum sence neden Microsoft Passport Network yazısı gelmez yada neden hata diye mail atıyorlar ya bi yardımcı olursan sana zahmet yada benim msnyide sen geri alabilrmisin:(:(:(::(:(:(:(

Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.