Michael Jackson un söyledigi ilahi rekorlar KIRIYOR

Youtube'daki Jackson'ın ''Dangerous'' klibi birkaç içinde milyonlarca kez tıklanarak 16 milyondan fazla izlenirken, ''They Don't Care About Us'' ve ''Thriller'' isimli şarkıları ise yaklaşık 8 milyonu geçti. Başta google ve ...

1. Alt 06-30-2009, 17:08 #1
    alptraum Mesajlar: 38.107
    Blog Başlıkları: 28
    Youtube'daki Jackson'ın ''Dangerous'' klibi birkaç içinde milyonlarca kez tıklanarak 16 milyondan fazla izlenirken, ''They Don't Care About Us'' ve ''Thriller'' isimli şarkıları ise yaklaşık 8 milyonu geçti.

Başta google ve yahoo olmak üzere birçok internet sitesinin video paylaşım bölümlerinde de Michael Jackson'ın klipleri zirveye oturdu. Arama motorlarında sanatçının son görüntüleri ve ölümüne ilişkin haberler tıklanma rekorları kırarken, bazı internet siteleri de Michael Jackson için özel sayfalar oluşturdu.

MICHAEL JACKSON'IN MÜSLÜMAN OLDUĞU İDDİASI

İnternet sitelerinde en çok okunan haberlerin başında ise Michael Jackson'ın bir süre önce Müslüman olduğu ve cenazesinin İslami esaslara göre defnedileceği iddiaları yer alırken, Jackson'ın birkaç yıl önce seslendirdiği öne sürülen ''Allah'ın isimlerinin sıralandığı'' bir parça da tıklanma rekorları kırıyor.

[FLV]http://media.samanyoluhaber.com/media/habervideo/2009/06/30/4.flv[/FLV]

Söz konusu haberlerde ünlü popçunun yakın çevresine dayandırılarak son yıllarda yaşadığı olaylardan sıyrılmak için insanlardan uzak yaşadığı, huzuru bulabilmek için İslam dinini seçtiği iddialarına yer veriliyor.

''Give thanks to Allah'' (Allah'a şükret) adındaki parçanın Michael Jackson tarafından seslendirilip seslendirilmediği bilinmiyor, ancak parçayı internetten dinleyen çok sayıda Müslüman yazdıkları mesajlarla ünlü yıldıza hayranlıklarını dile getiriyor.

Daha önce ABD basınında Michael Jackson'ın Los Angeles'ta bir imamın huzurunda düzenlenen törenle Müslüman olduğu haberleri yer alırken, kardeşi Jemaine Jackson da 1989 yılında dinini değiştirerek Müslüman olmuştu.

İnternette dolaşan ve Michael Jackson'ın seslendirdiği iddia edilen, verdikleri için Allah'a şükretmeyi öğütleyen parçanın orijinal İngilizce sözleri ve çevirisi şöyle:

Give thanks to Allah
    Give thanks to Allah,
    for the moon and the stars
    prays in all day full,
    what is and what was
    take hold of your iman
    don't give in to shaitan
    oh you who believe please give thanks to Allah.
    Allahu Ghefor Allahu Rahim Allahu yuhibo el Mohsinin,
    hua Khalikhone hua Razikhone whahoa ala kolli sheiin khadir
    Allah is Ghefor Allah is Rahim Allah is the one who loves
    the Mohsinin, he is a creater, he is a sustainer and he is
    the one who has power over all.

Allah'a şükret
    Allah'a şükret
    ay ve yıldızlar için
    ....
    şeytana teslim olma
    müminler Allah'a şükredin
    Allah-ü ğafur, Allah-ü rahim, Allah-ü muhsinin
    Halıktır, rezzaktır, her şeye gücü yeter.

Unnecessary bunu beğendi.
  2. Alt 06-30-2009, 18:10 #2
    3rd eng Mesajlar: 675
    bunu nerden indirebilirim,kardeşimmmmmmmmmm.artık müslüman oldugu konusundakı dedı kodular biter sanırım.

3. Alt 06-30-2009, 18:30 #3
    Video formatinda mi yani .flv formatinda mi mp4 formatinda mi yoksa mp3 formatinda mi?

3rd eng bunu beğendi.
  4. Alt 06-30-2009, 18:34 #4
    Bu arada Michael jackson un parasal zor dönemlerinde islami bir VAKIFIN yardim etmesi beni düsündürmüstü. Neden Islami bir Vakif yardim etti diye. INSAALLAH imanli bir sekilde vefat etmistir.

5. Alt 06-30-2009, 19:45 #5
    Unnecessary Mesajlar: 726
    alptraum´isimli üyeden Alıntı
    Bu arada Michael jackson un parasal zor dönemlerinde islami bir VAKIFIN yardim etmesi beni düsündürmüstü. Neden Islami bir Vakif yardim etti diye. INSAALLAH imanli bir sekilde vefat etmistir.

Allaha şükür buda kapak olsun ispat gibi bişe oldu
    Allah razı olsun

6. Alt 06-30-2009, 19:48 #6
    Unnecessary Mesajlar: 726
    Beyyine kardeş adamın günahını aldı bu konuyu ona armağan ediyorum

7. Alt 06-30-2009, 20:25 #7
    Video formatinda mi yani .flv formatinda mi mp4 formatinda mi yoksa mp3 formatinda mi?

teşekkür ederım kardeşim alakan için biraz araştırınca buldum ben,çok teşekkür ederım tekrar alakan için.

8. Alt 06-30-2009, 20:26 #8

hangi islami kurum acaba bu bılgınız var mı?

9. Alt 06-30-2009, 21:53 #9
    Ziyaretci
    Henna Mesajlar: n/a
    Yusuf islamın sesine benziyor....
    ben o söylüyor sanıyordum bu parçayı...
    hayy Allah!!!

10. Alt 06-30-2009, 22:25 #10
    Beyyine Mesajlar: 57
    Kapak olmuş.
    Yusuf İslam'ın zaten bu şarkı.
    Adam'ın ölümünün üzerinde işte haber yapmaya çalışıyorlar akılları sıra.

Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.