Gülgez - Güldem Şahan - Ana Fikri

Gülgez - Güldem Şahan - Ana Fikri

Yayınevi: Everest Yayınları Basım Tarihi: Ekim 2003 Kitap Türü: Roman / Edebiyat Güldem Şahan ın ilk romanı Gülgez, Everest Yayınları İlk Roman Ödülü nü kazandı. Gerçek bir olaydan yola çıkan yazar, çok az rastlanan, tıbbın çaresiz kaldığı bir hastalığa yakalanan genç kızın, yaşam mücadelesini, direnişini anlatıyor Gülgez romanında. Umudunu asla yitirmeyen Gülgez in sağlığına kavuşmasının yanında en çok istediği de insanların mutlu olduğunu,... Read more

03-31-2011 08:30 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Dünden Bugüne ve Yarına 1 - Mustafa Necati Sepetçioğlu - Ana Fikri

Dünden Bugüne ve Yarına 1 - Mustafa Necati Sepetçioğlu - Ana Fikri

Yayınevi: İrfan Yayınları Basım Tarihi: Mart 1999 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat ... Yazarın roman ve hikayelerinde karşımıza çıkan insan tiplerinden bazılarına bu yazılarda rastlanılmaktadır. Özellikle Bugünki Türkiye Dizisi ni oluşturan kitaplar bu yazılardan sonra tekrar okunursa daha bir doyumsuz tad alınacağı düşüncesindeyiz.Dünü bilmeden bugüne ve yarına ulaşmak mümkün olmadığından, köşe yazılarını ve yazarlarını reyting gözlüğü ile değerlendirenler... Read more

03-31-2011 08:20 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Gel Zaman Git Zaman - Yalçın Çağlayan - Ana Fikri

Gel Zaman Git Zaman - Yalçın Çağlayan - Ana Fikri

Yayınevi: Sone Yayınları Basım Tarihi: Kasım 1999 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Tek Başına Kulaktan dolma değil Ekmeğin Alın teriyle ilişkisini Pratikte öğrendi En tatlı yerinde uykunun Diğerleri Sadece hikaye Gözünde Everest kadar büyüttüğü Çık çık bitmek bilmeyen Tövbeler tövbesi yokuş yok mu Çocukluğunu yaşamadığı kadar Yarıda bıraktılar. Gel zaman git zaman Ellerine Bulamazken uygun bir yer Üzerine Gelen gelmeyen görüntülerden Bir kuşku Bir korku Bir... Read more

03-31-2011 08:10 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Gizli Hayatım - Walter - Ana Fikri

Gizli Hayatım - Walter - Ana Fikri

Yayınevi: İstiklal Kitabevi Basım Tarihi: Haziran 2005 Kitap Türü: Roman / Edebiyat "Bir çiftin, mutluluğun doruğuna ulaştığını okura anlatmak için bazı sözlere gerek vardır. Şehveti ve seksi tüm doğallığıyla sunmak gerektiğine inanıyordum. Böylece özel yaşantımı özgürce, tüm doğallığıyla yazmaya karar verdim. Yaşadığım ve tanık olduğum seks ilişkilerini kaleme almaya başladım. Başımdan geçenleri, incelik olgusunu tamamıyla göz ardı ederek, tüm... Read more

03-31-2011 07:50 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Demokrasiyi Koruma Kılavuzu - Atilla Yayla - Ana Fikri

Demokrasiyi Koruma Kılavuzu - Atilla Yayla - Ana Fikri

Yayınevi: Liberte Yayınları Basım Tarihi: Ocak 2001 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Demokrasiyi korumak gerekli midir? Gerekli ise nasıl yapılmalıdır? Demokrasi, demokratik hak ve özgürlükler sınırlanarak ve halkın bazı kesimleri baskı altına alınarak korunabilir mi? Demokrasiye duyulan aşırı veya abartılmış muhabbet demokrasinin ölüm fermanının mührü olabilir mi? Korunması asıl gereken şey yoksa demokrasi değil de başka bir şey midir? Demokrasi bir araç mıdır, bir... Read more

03-31-2011 07:40 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Daha İyi Bir Yaşam Üzerine Denemeler - İnal Aydınoğlu - Ana Fikri

Daha İyi Bir Yaşam Üzerine Denemeler - İnal Aydınoğlu - Ana Fikri

Yayınevi: Chivi Yazıları Basım Tarihi: Haziran 2009 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Hepimiz daha iyi bir yaşamı hedefliyor ve bu yolda çaba sarf ediyoruz. Bütün çabalara karşın yaşamından memnun olan ben aradığım yaşamı buldum diyen insan sayısı çok az. Çünkü daha iyi bir yaşama ulaşmanın yollarını bilmiyoruz. Kendi dışımızda oluşacak koşullara bağlı yoğun bir arayış içindeyiz. İçimizde bir boşluk ve doyumsuzluk var. Arzu ettiğimiz huzuru, mutluluğu,... Read more

03-31-2011 07:31 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Dünden Bugüne Türk Ermeni İlişkileri - İdris Bal - Ana Fikri

Dünden Bugüne Türk Ermeni İlişkileri - İdris Bal - Ana Fikri

Yayınevi: Nobel Kitap Basım Tarihi: Ağustos 2003 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Türk-Ermeni ilişkileri, dostluktan düşmanlığa doğru giden karmaşık ilişkilerden oluşmaktadır. Bu kitapta Türk-Ermeni ilişkileri, 19. yüzyıldan başlayıp 20. yüzyılda devam eden acı ve trajik olayların oluşturduğu olumsuz havanın gölgesinde kurtularak ele alınmaya çalışılmış, söz konusu ilişkilere daha geniş bir vizyondan bakaarak olumsuzlukların yanında olumlu, kardeşçe geçen... Read more

03-31-2011 07:21 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Bilgi ve Değer - Hilmi Ziya Ülken - Ana Fikri

Bilgi ve Değer - Hilmi Ziya Ülken - Ana Fikri

Yayınevi: Ülken Yayınları Basım Tarihi: Şubat 2007 Kitap Türü: Mantık / Felsefe İnsanlık bugün bir tercih durumunda değil, bir sentez durumundadır. Batı medeniyeti, kendi irade ve teknik azmasının neticesinde kendini inkâr edecek, Doğu medeniyeti iradesizliğin perişanlığında mahvolacak, insanlık yıkılacaktır. Yahut insanlığın iki büyük kutbu olan gerilme ve genişleme kavsi, birinde zekâ ve iradenin, ötekinde sempatinin hakim olduğu bu iki âlem, karşı karşıya... Read more

03-31-2011 07:11 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Hoşça Kalın - Aziz Nesin - Ana Fikri

Hoşça Kalın - Aziz Nesin - Ana Fikri

Yayınevi: Adam Yayınları Basım Tarihi: Ağustos 1997 Kitap Türü: Şiir / Edebiyat Çocuklarım ve ben...Şimdilik Nesin Vakfı nda yirmibeş çocuğum var. İlerde seksen çocuğum olacak. Nesin Vakfı nın çocuk tavan sayısı seksendir. Şimdiki yirmibeş çocuğum dördü üniversitede okuyor. (Üçü kız, biri oğlan) Onlar Nesin Vakfı na küçük yaşta gelmişlerdi. Şimdi genç kız ve delikanlı oldular. Arkadan küçükler de yetişiyor. Çocukların hepsi bir yerde, bir işte.... Read more

03-31-2011 07:01 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Emir Bedirhan - 20. Yüzyılın Başlarında Kürt Milli - Lutfi Ahmet Ramiz - Ana Fikri

Emir Bedirhan - 20. Yüzyılın Başlarında Kürt Milli - Lutfi Ahmet Ramiz - Ana Fikri

Emir Bedirhan - 20. Yüzyılın Başlarında Kürt Milli - Lutfi Ahmet Ramiz - Özeti, Emir Bedirhan - 20. Yüzyılın Başlarında Kürt Milli Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: Bgst Yayınları Basım Tarihi: Kasım 2007 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat 1907 yılında, İstanbul Belediye Başkanı Rıdvan Paşa, bir yol yapımıyla ilgili olarak Bedirhanilerle yaşadığı ihtilaf sonucunda öldürülmüş, ardından, bu olay kullanılarak tüm Bedirhaniler sürgüne gönderilmiştir.... Read more

03-31-2011 06:51 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Eskiçağ Kilikia Çalgıları - Berna Tunçer - Ana Fikri

Eskiçağ Kilikia Çalgıları - Berna Tunçer - Ana Fikri

Yayınevi: Pan Yayıncılık Basım Tarihi: Temmuz 2005 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Eskiçağ insanının sesleri, ezgileri, kısaca müziği, günümüze ulaşamamış olsa da, aynı insanların müzik aletlerini ve müzisyenleri betimledikleri kabartma ve çizimlerden o dönemin müziğine dair fikir edinebiliyoruz. Akdeniz in kuzey doğu ucunda, bir yandan deniz, diğer yandan da kara yollan üzerindeki konumuyla önemii bir pozisyona sahip olan Kilikia da, Luvi, Hurri, Geç Hitit, Arami ve Sami... Read more

03-31-2011 06:42 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Batı Karşısında Asya (Âsyâ der Berâberi Garb) - Daryüş Şayegan - Ana Fikri

Batı Karşısında Asya (Âsyâ der Berâberi Garb) - Daryüş Şayegan - Ana Fikri

Yayınevi: Ağaç Yayınları Basım Tarihi: Ocak 2005 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Batılılaşma, pek çok kez söylediğimiz gibi, Batı uygarlığının gerçek niteliğinden habersiz olmaktır. Bu bilgisizlik, durumun dış yüzünü özüyle karıştırmamıza, Batı uygarlığının görünümlerini onun teknolojik ürünlerinin şaşırtıcı kullanışlığıyla sınırlamamıza ve bu ilerlemenin ardından cereyan eden düşünceden gafil olmamıza neden olmaktadır. Bu gaflet ve bu... Read more

03-31-2011 06:31 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Çiftlik Hayvanları - Tavşan - Gisela Fischer - Ana Fikri

Çiftlik Hayvanları - Tavşan - Gisela Fischer - Ana Fikri

Çiftlik Hayvanları - Tavşan - Gisela Fischer - Özeti, Çiftlik Hayvanları - Tavşan Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: Doğan Egmont Yayıncılık Basım Tarihi: Kasım 2002 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Ördek yavruları doğduklarında yüzmeye elverişli, perdeli ve güçlü ayaklara sahipler. Doğar doğmaz anneleriyle birlikte suya giriyorlar.Yavrular büyümeye başlayınca, tüylerinin rengi değişiyor. Diğer "Gisela Fischer"... Read more

03-31-2011 06:22 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Hatice ye Mektuplar - Yiğiter Uluğ - Ana Fikri

Hatice ye Mektuplar - Yiğiter Uluğ - Ana Fikri

Yayınevi: İletişim Yayınları Basım Tarihi: Ocak 2003 Kitap Türü: Futbol âlemimizin üzerindeki gri bulut: Büyüklük hırsının insanı bezdiren abartıları… Öff-sane haline gelmiş efsaneler ... Hakiki sevgiden uzak taraftarlar ... Hatice ye değil neticeye bak ideolojisi ve bayraktarları, kısacası.Elinizdeki kitapta, netice ne olursa olsun Hatice nin de saygıdeğer olduğunu düşünen , kazananın her şeyi almasına itiraz eden yazılar var. Futbolu skor olsun diye... Read more

03-31-2011 06:12 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Biz Aşkın Çocuklarıyız - Özcan Ünlü - Ana Fikri

Biz Aşkın Çocuklarıyız - Özcan Ünlü - Ana Fikri

Yayınevi: Akis Kitap Basım Tarihi: Ocak 2005 Kitap Türü: Aşk bir güneşe benzer... Işık bulmak isteyenler kadar, ısınmak isteyenler için de bir define... Herkesin elinde bir aşk pusulası bulunursa eğer, ancak o zaman keşfedebilir mutluluk atlasının yolunu... İşte bu kitap, aşk ve sevginin peşinde koşan şairler, fikir adamları, siyasetçiler, toplum önderleri, sanatçılar ve yazarların kalp gözlerine dikkat çekmek üzere kaleme alındı. İstendi ki; yüreğinin sesi peşinde koşarken... Read more

03-31-2011 05:52 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Devlet Kuramı - Derleme - Ana Fikri

Devlet Kuramı - Derleme - Ana Fikri

Yayınevi: Dost Kitabevi Yayınları Basım Tarihi: Temmuz 2000 Kitap Türü: Bu derlemede, siyaset bilimine ve bazı hukuk dallarına göre özerkleştirilmiş bir Devlet Kuramı çerçevesinde, 20 kaynak metin bir araya geliyor. Tarihi, siyasi, sosyolojik, antropolojik, psikanalitik ve hukuki yaklaşımlar içeren çalışmaların ortak özelliği XX. yüzyılda yayınlanmış olmaları. Ünlü kuramcıların kaleme aldığı metinler, derlemeyi belirleyen seçim açısından bir ilki oluşturdukları gibi,... Read more

03-31-2011 05:44 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Big Sur ve Hieronymus Bosch un Portakalları - Henry Miller - Ana Fikri

Big Sur ve Hieronymus Bosch un Portakalları - Henry Miller - Ana Fikri

Yayınevi: Parantez Yayınları Basım Tarihi: Ekim 2002 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Bu yöreyi ilk gördüğümde "Burda huzuru bulacağım," diye geçirmiştim içimden. "Burda yapmak için dünyaya geldiğim işi yapacağım." Bizi gölgeleyen tepenin arkasında neredeyse kimsenin ayak basmadığı bir bölge var. Sonsuza dek ayrı tutulmak için tasarlanmış harikulade bir orman. Geceleri sizi kuşatan sessizliği hissederseniz; tepenin ötesinde başlayan, ılık rüzgarla... Read more

03-31-2011 05:31 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Çok Uzaklarda Bir Yaz - Mehmet Açar - Ana Fikri

Çok Uzaklarda Bir Yaz - Mehmet Açar - Ana Fikri

Yayınevi: Turkuvaz Kitap Basım Tarihi: Nisan 2009 Kitap Türü: Roman / Edebiyat Asıl geçmiş hatırladıklarımız mı, yoksa gerçekte yaşananlar mı? Geçmiş çok uzak bir ülkedir ve o uzak ülkede, 1977 de, Hümeyra nın Altınoluk a ilk kez gelmesiyle başlar her şey. Genç adam belleğinin kapılarını açınca gençlik anıları sayfalara birer birer dökülür: Ali, Mustafa, yaz aşkları, İstanbul, üniversite yılları, tiyatro çalışmaları, roman taslakları, filmler, Kafka ve... Read more

03-31-2011 05:20 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Ben Cumhuriyet Bayramında Doğdum - Muzaffer İzgü - Ana Fikri

Ben Cumhuriyet Bayramında Doğdum - Muzaffer İzgü - Ana Fikri

Yayınevi: Bilgi Yayınevi Basım Tarihi: Mayıs 2007 Kitap Türü: Roman / Edebiyat Çok istenen bir oyuncağa kavuşma sevinci ne hayaller kurdurur küçücük yüreklere. Kısa ayrılıkların ardından sevdikleriyle buluşmak ise ne güzel anılar oluşturur. Ya bayram coşkusu? Kaç çocuk heyecandan uyuyamaz o gece… Hele bir de Cumhuriyet Bayramı nda doğmuşsanız, en mutlu gündür sizin için.Muzaffer İzgü nün kendi anılarından oluşturduğu Ben Çocukken dizisinin beşinci kitabı,... Read more

03-31-2011 05:11 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Erken Büyüyen Çocuklar - Erdal Atabek - Ana Fikri

Erken Büyüyen Çocuklar - Erdal Atabek - Ana Fikri

Yayınevi: Altın Kitaplar Basım Tarihi: Ekim 2002 Kitap Türü: Ana - Baba / Aile Karşımda sessizce oturan, bir yanı küçük bir çocuk, bir yanı olgun bir insan olan genç kıza bakıyorum. Nasıl da yalnız, nasıl da kendi sınırlarına çekilmiş, nasıl da kararlı. Hiçbir yere bakmadan her yeri görmeye çalışıyor. Bütün duyargaları açık, uyarılara şiddetle tepki vermeye hazır ve umarsız. onu anlamaya çalışıyorum. Bütün ergenlerimizi anlamaya çalışıyoruz. Anneler,... Read more

03-31-2011 05:01 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Hayatım - İsmail Hakkı Baltacıoğlu - Ana Fikri

Hayatım - İsmail Hakkı Baltacıoğlu - Ana Fikri

Yayınevi: Dünya Yayıncılık Basım Tarihi: Ekim 1998 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Hemen bilimsel bir söyleşi başlamıştı. Sorun şu idi: Eğitim dinsel mi olmalı, yoksa ulusal mı olmalı? Gazi bu soruyu bana soruyorlardı. Bu, Türkiye de yıllarca eğitim konuları üzerine çalışmış, ders vermiş, şimdi de ülkenin en yüksek bilim kurumunu temsil eden bir adama yöneltilen bir soruydu. Konunun büyük ve tarihi önemini kavrıyordum. Bütün dikkatimi topladım. Verdiğim cevabın... Read more

03-31-2011 04:51 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Bilgisayarlı Muhasebe 1 - 2  - Derleme - Ana Fikri

Bilgisayarlı Muhasebe 1 - 2 - Derleme - Ana Fikri

Bilgisayarlı Muhasebe 1 - 2 - Derleme - Özeti, Bilgisayarlı Muhasebe 1 - 2 Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: Detay Yayınları Basım Tarihi: Ocak 2007 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat İşletmelerin muhasebe işlemlerini bilgisayarlı ortamda yürütmeleri sebebiyle bu alanda yetişmiş nitelikli meslek elemanı gereksinimi artmaktadır. Bu nedenle son zamanlarda yüksek öğretim ders programlarında bilgisayarlı muhasebe derslerine yer verildiği görülmektedir. Böylece iş... Read more

03-31-2011 04:40 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Hiperaktivite, Dikkat Dağınıklığı Okul Başarısı, Ç - Alanur Özalp - Ana Fikri

Hiperaktivite, Dikkat Dağınıklığı Okul Başarısı, Ç - Alanur Özalp - Ana Fikri

Yayınevi: Epsilon Yayınevi Basım Tarihi: Şubat 2006 Kitap Türü: Okul Öncesi / Çizgi Roman Sevgili anne babalar ve öğretmenler; hiperaktif çocukta yaşama sevinci, yaratıcılık, girişimcilik, hayal gücü ve cesareti yaşatmak ve geliştirmek sizin elinizdedir. Bunun için neler yapmanız gerektiğini bu kitapta öğreneceksiniz. Diğer "Alanur Özalp" Kitapları: 1. Ailenin Psikoloji Rehberi

03-31-2011 04:31 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Cennetin Krallığında - Timuçin Mert - Ana Fikri

Cennetin Krallığında - Timuçin Mert - Ana Fikri

Yayınevi: Karakutu Yayınları Basım Tarihi: Mayıs 2005 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Haçlı orduları... Kudüs ün kurtuluşu.. Ve Selahaddin Eyyubi destanı ... 27 Kasım 1095 tarihinde Fransa nın Clermont şehrinde düzenlenen bir Konsil sırasında din adamlarından ve halktan oluşan büyük bir kalabalığa hitap eden Papa II. Urban, Batı Hıristiyanlarına, Doğu daki din kardeşlerini Türkler in baskı ve zulmünden kurtaracak bir savaşa katılmanın dini açıdan çok şerefli bir... Read more

03-31-2011 04:20 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Dinsel İnançlar ve Düşünceler Tarihi - Mircea Eliade - Ana Fikri

Dinsel İnançlar ve Düşünceler Tarihi - Mircea Eliade - Ana Fikri

Yayınevi: Kabalcı Yayınevi Basım Tarihi: Nisan 2003 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Eliade, Dinsel İnançlar ve Düşünceler Tarihi isimli bu üç ciltlik eserinde, 1933 ten itibaren belirli aralıklarla Bükreş Üniversitesi, Ecole des Hautes Etudes ve Chicago Üniversitesi nde verdiği Dinler Tarihi derslerini bizlerle paylaşıyor. Yazar, Dinler Tarihine Giriş te kutsalın diyalektiğini ve morfolojisini tartışmıştı; bu ciltleri ise farklı bir bakış açısıyla tasarlamış. Bir yandan... Read more

03-31-2011 04:13 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Haydi Bulalım-Şifreler - Yeşim Sercan - Ana Fikri

Haydi Bulalım-Şifreler - Yeşim Sercan - Ana Fikri

Haydi Bulalım-Şifreler - Yeşim Sercan - Özeti, Haydi Bulalım-Şifreler Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: Epsilon Yayınevi Basım Tarihi: Şubat 1995 Kitap Türü: Okul Öncesi / Çizgi Roman Haydi Bulalım Şifreler karalamadan yazıya uzanan merdivenin basamaklarından biridir. Çocuklarımızın boyamadan aldığı tada bulmanın, yapabilmenin zevkini katar. Diğer "Yeşim Sercan" Kitapları:

03-31-2011 04:01 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Çaya Davet - Fatoş Yağcı - Ana Fikri

Çaya Davet - Fatoş Yağcı - Ana Fikri

Yayınevi: Alfa Yayınları Basım Tarihi: Şubat 2008 Kitap Türü: Beslenme - Diyet / Alternatif Tıp Tamamı renkli ve Resimli olan kitapta tüm misafirleriniz için hazırlayacağınız birbirinden lezzetli 100 ün üzerinde tarif var. Tatlılar, Pastalar , Börekler, çörekler, kekler, kurabiyeler, turtalar sizleri bekliyor.Haydi Hanımlar.! Donatın sofralarınızı. -Tatlılar -Tuzlular -Çocuklar için -Salatalar

03-31-2011 03:40 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Hoşça Kallar Senin Olsun - Yücel Bayar - Ana Fikri

Hoşça Kallar Senin Olsun - Yücel Bayar - Ana Fikri

Yayınevi: Elips Kitap Basım Tarihi: Mart 2006 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat "Seni sana anlatışım diyorum ya... Ellerinde uykuya dalan her mektubum senin bendeki uyanışın oluyor. Sevilmeyi öğrendiğin hayat sevmeyi de öğretince anlayacaksın beni. Bense sevilip, sevilmediğimden habersiz hep sevmenin karşılığı olarak yazacağım seni." "Sevgiyi ve aşkı, özlemi ve beklentiyi kafiyelerle anlatabilen şairlerimizin sözleri çoğu zaman müzikle yoğrularak... Read more

03-31-2011 03:31 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Benim Gönlüm Gümüş - Karin Karakaşlı - Ana Fikri

Benim Gönlüm Gümüş - Karin Karakaşlı - Ana Fikri

Yayınevi: Aras Yayıncılık Basım Tarihi: Kasım 2009 Kitap Türü: Şiir / Edebiyat Benim Gönlüm Gümüş, öykücü, romancı ve köşe yazarı olarak tanıdığımız Karin Karakaşlı nın ilk şiir kitabı.Başka Dillerin Şarkısı nın (1999), Can Kırıkları nın (2002), Cumba nın (2009) yazarının, 2005-2006 yıllarında kaleme aldığı elli şiirden oluşan kitap, Karakaşlı nın kendine özgü duygusallığının imbiğinden süzdüğü gönül sesiyle, arayışlarıyla tanışmak... Read more

03-31-2011 03:21 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Bir Yerde Biter Söz - Emrah Erkan - Ana Fikri

Bir Yerde Biter Söz - Emrah Erkan - Ana Fikri

Yayınevi: Yalın Ses Yayınları Basım Tarihi: Nisan 2008 Kitap Türü: Şiir / Edebiyat Bir Yerde Biter Söz Diğer "Emrah Erkan" Kitapları: 1. Ben Bir Afrikalıyım

03-31-2011 03:10 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Kitap tanitimlari Tools