Çocuklarda Kendine Güven - Paula Statman - Ana Fikri   Konuyu açan: Enesce   İlk Mesaj: 05-30-2011 (08:20)   Son Mesaj: 05-30-2011 (08:20)    Cevap: 0    Gösterim: 746  

05-30-2011

Çocuklarda Kendine Güven - Paula Statman - Ana Fikri

Yayınevi: Beyaz Yayınları
    Basım Tarihi: Eylül 1999
    Kitap Türü: Ana - Baba / Aile

Kitabımın üzerinde son dokunuşlarımı yaparken kendimi bu kitabın nasıl meydana geldiği hakkında düşünürken buldum. Bu kitabı bizim zamanlarımızın bir işareti, ebeveynlerle ilgilenen diğer yetişkinlerden yararlı ve pratik bilgi için gelen talebe bir cevap olarak görüyorum. Bugünün ebeveynleri, örneğin, bir tuşla çocuklar için emniyet tavsiyelerini inceleyebilirler. Ev bilgisayarı kullanıcıları on-line bilgi hizmetleriyle "Çocuklar için 8 emniyet tavsiyesi"ni arayabilirler ya da kayıp çocuklar bilgi bankasına girebilirler. Bilgi otobanı üzerinde çocuk güvenliğinin ulaştığı nokta bize, toplum forumlarının ve belgelerinin ilk hallerinden böyle uzak bir yere nasıl yolculuk ettiğimizi anlatır. Bu kitap, benim çocuklarımıza emniyetli, güçlü ve uyanık olmayı öğretebileceğimiz inancımı yansıtırken bildiklerimi de ebeveynlere aktarmada bir araç konumundadır. Sayfalarında içerdiği şeyler benim çocukken öğrendiğim ve hala bir anne olarak artı bir kişisel güven öğretmeni olarak öğrenmekte olduğum şeylerin çoğudur. Düşüncelerimi aşağıya yazmak sadece birkaç ayımı alırken, yıllarımı onları toplayarak geçirdim. Umarım onlar size faydalı olacaktır. - Paula Statman

Çocuklarda Kendine Güven - Paula Statman - Ana Fikri Yorumları