Ağlama Palyaço Makyajın Bozulur / Müjdat Gezen Kit - Halit Kıvanç - Ana Fikri   Konuyu açan: tasfirin77   İlk Mesaj: 05-30-2011 (06:51)   Son Mesaj: 05-30-2011 (06:51)    Cevap: 0    Gösterim: 933  

05-30-2011

Ağlama Palyaço Makyajın Bozulur / Müjdat Gezen Kit - Halit Kıvanç - Ana Fikri

Yayınevi: İş Bankası Yayınları
    Basım Tarihi: Ağustos 2006
    Kitap Türü: Diğer / Edebiyat

Ünlü tiyatro ve sinema sanatçısı Müjdat Gezen le Halit Kıvanç ın yaptığı nehir söyleşi. Kitap Müjdat Gezen in tüm hayatını, çevresindeki binlerce kişi ile birlikte anlatıyor. Gezen in mizahi üslubu ve Kıvanç ın akıcılığı ile. Müjdat Gezen, nasıl Müjdat Gezen oldu? Gülünç yanlarını yüzüne vurduğu bir toplumun en sevdiği sanatçılardan biri olmayı nasıl başardı? Onca inişler çıkışlar yaşayan bir ülkede, onca inişler çıkışlar yaşayan tiyatro camiasında nasıl ayakta kaldı? İçindeki gülme ve güldürme ateşini nasıl her zaman canlı tuttu? Ve yaşadığı acılara rağmen bu inceliği, bu duyarlılığı korumayı nasıl başardı? Halit Kıvanç sordu, Müjdat Gezen anlattı... Kitabın adını, yıllar önce Aziz Nesin koymuştu zaten... Tan Oral ın da çizimleriyle birlikte dört ustanın elinin değdiği bu Nehir Söyleşi ortaya çıktı. "Müjdat, en özgün dostum sensin." - Aziz Nesin- "Müjdat Gezen gibi insanlar, Türkiye karanlığına ışık saçıyorlar, mutlu ve onurlu Türkiye nin yolunu aydınlatıyorlar." - Toktamış Ateş- "Dilerim, yetiştirdiğiniz çocuklar da sizin gibi olsun." - Memet Fuat- "Müjdat Gezen in kendine biçtiği misyonu, verdiği emeği, çabayı düşünüyorum. Ama en çok da çevresine yaydığı insan sıcaklığını, insan sevgisini düşünüyorum." - Zeynep Oral-

Diğer "Halit Kıvanç" Kitapları:

1. Futbol Bir Aşk
    2. Telesafir

Ağlama Palyaço Makyajın Bozulur / Müjdat Gezen Kit - Halit Kıvanç - Ana Fikri Yorumları