Bireyselleştirilmiş Eğitim Programlarının Geliştir - Edward D. Fiscus - Ana Fikri   Konuyu açan: alptraum   İlk Mesaj: 05-29-2011 (02:30)   Son Mesaj: 05-29-2011 (02:30)    Cevap: 0    Gösterim: 536  

05-29-2011

Bireyselleştirilmiş Eğitim Programlarının Geliştir - Edward D. Fiscus - Ana Fikri

Yayınevi: Anı Yayıncılık
    Basım Tarihi: Kasım 2002
    Kitap Türü: Ders Kitapları / Yabancı Dil

Bu kitabın amacı PL. 94-142 ile sağlanan Bireyselleştirilmiş Eğitim Programı (BEP) sürecinin etkili ve tam olarak uygulanmasına yönelik olarak, öğrencilerin ve uzmanların konuyu kavramalarına temel oluşturmaktadır. Uzmanların, BEP lerinin geliştirilmesinde, uygulanmasında ve değerlendirilmesinde başarılı olmaları için, BEP inin içeriğini iyi kavramaları gerektiği kadar, içeriğin günlük yaşama uygulanmasında yol gösterecek ilke ve uygulamaları da bilmeleri gerekir. Uzmanlara bu kitapla BEP leri ile ilgili bilgilerini arttırmada, kişiler arası ilişkilerdeki değişkenlerin önemini ve karmaşık yapısını fark etmelerinde ve BEP sürecindeki kendi mesleki ve kişisel rollerini anlamalarında yardımcı olmayı ümit etmekteyiz.Özel gereksinimli öğrenciler için olan "Özel Eğitim" günümüzde tüm çocuklar ve gençler için özel eğitimin sağlanmasına dönüşmüştür. Öğrenme özelliklerinde bireysel farklılıkların belirlenmesinin ve kişiye uygun bireyselleştirilmiş eğitim programlarının geliştirilmesinin önemi giderek artmaktadır. Özel gereksinimli olan bu çocukların başarılı bir şekilde normal sınıflara kaynaştırılması yalnızca özel eğitim öğretmeni olmak üzere hazırlananlara değil, diğer öğretmenlere de bağlıdır. Tüm öğretmenler, normalden farklı çocuklar için uygun bireyselleştirilmiş eğitim programlarının hazırlanması ile ilgili konularda bilgi sahibi olmalıdırlar. Bu kitap, öğretmen olmaya hazırlanan tüm öğrenciler için uygun olduğu kadar, şu anda öğretmenlik yapan ve özel eğitimle, özel gereksinimli çocuklarla ilgili bilgisini arttırmak isteyen uzmanlara da gereklidir.

Bireyselleştirilmiş Eğitim Programlarının Geliştir - Edward D. Fiscus - Ana Fikri Yorumları