Benjaminia: Dil, Tarih ve Coğrafya - Besim F. Dellaloğlu - Ana Fikri   Konuyu açan: tasfirin77   İlk Mesaj: 05-27-2011 (19:00)   Son Mesaj: 05-27-2011 (19:00)    Cevap: 0    Gösterim: 674  

05-27-2011

Benjaminia: Dil, Tarih ve Coğrafya - Besim F. Dellaloğlu - Ana Fikri

Yayınevi: Versus Kitap
    Basım Tarihi: Eylül 2008
    Kitap Türü: Mantık / Felsefe

Bu çalışmanın yazımı esnasında birçok arkadaşım, dostum meseleyi çok fazla kişiselleştirdiğim, romantize ettiğim konusunda beni uyardılar. Haklıydılar. O nun üzerine çalışmak giderek benim için bir kendini arayış, keşfediş süreci oldu aynı zamanda. Bu konuda beni en çok cesaretlendiren O oldu. En kişisel olanın, hakikatte, aslında en genel olabileceğini, en genel gözükenin, gerçekte en kişisel olabildiğini O ndan öğrendim. Benim derdim hiçbir zaman O nu bilmek olmadı. Onu anlamaya, hissetmeye çalıştım. Onu epistemolojik bir nesne olarak görmedim hiç. Mevcut hazır kataloglar ışığında onu sınıflandırmaya çalışmadım. O nun yaşadığı çağa, Batı düşüncesinin bütününe niye o kadar farklı baktığını, bakabildiğini, bu cüreti nereden bulduğunu anlamaya çalıştım. Bu konuda tarafsız olmam beklenemez ama, bence O modern Batı düşüncesinin en ayrıksı otlarından biridir. Farkı fark etmeye, fark ettirmeye, O nun hakkını vermeye çalıştım. O nu sadece bazı yapıtlarında değil, yapıtlarının bütününde, sadece kitaplarında, makalelerinde değil, aynı zamanda mektuplarında, tutkularında aradım. O nu oluşturan diğerlerini de gözardı etmemeye çalıştım. Özellikle iki dünya savaşı arasında ürün veren Alman-Yahudi entelektüel kuşağı bence modern Batı düşüncesinin en özgün, en yaratıcı, en isyankar kuşağıdır. Bloch bir söyleşisinde bu kuşağı birleşik kaplar metaforuyla anlatmıştır. O nu o kuşağın bir parçası olarak da anlamaya çalıştım. Besim F. Dellaloğlu

Diğer "Besim F. Dellaloğlu" Kitapları:

1. Benjamin
    2. Romantik Muamma
    3. Toplumsal ın Yeniden Yapılanması Habermas Üzerine

Benjaminia: Dil, Tarih ve Coğrafya - Besim F. Dellaloğlu - Ana Fikri Yorumları