Çocuklar İçin Satranç - Melih Karataş - Ana Fikri   Konuyu açan: tasfirin77   İlk Mesaj: 05-26-2011 (04:22)   Son Mesaj: 05-26-2011 (04:22)    Cevap: 0    Gösterim: 583  

05-26-2011

Çocuklar İçin Satranç - Melih Karataş - Ana Fikri

Yayınevi: İnkılap Kitabevi
    Basım Tarihi: Mart 2004
    Kitap Türü:

Melih Karataş ın 8 yıllık tecrübesiyle hazırladığı "Çocuklar İçin Satranç" kitabı, öğretmenler için tam bir rehber ve eğitim kitabı, satranç eğitimi alan öğrenciler için ders kitabı, satrancı kendi kendine öğrenmek isteyen her yaştan satrançsever için kolayca satranç öğrenebilecekleri bir kaynak olarak hazırlanmıştır. Bu kitabın içindeki konular ilköğretim 1. sınıftan 8. sınıfa kadar her öğrencinin anlayabileceği ve yapabileceği seviyede hazırlanmıştır. Anaokulu öğrencileri için ise daha çok örneklerle genişleterek uygulamaları fazlalaştırarak eğitim verilebilir. Kitap, konuların anlatılması için özenle hazırlanan 260 diyagram, öğrencinin taktik kapasitesinin gelişmesi için bir hamlede mat temalarını içeren 81 kombinezon, 2 hamlede mat kombinezonları, problemler ve her şeyden önemlisi satranç kültürü ile ilgili bilgileri içeriyor.

Diğer "Melih Karataş" Kitapları:

1. Satranç Ülkesi / Başlangıç Düzeyi 1. Basamak Satra

Çocuklar İçin Satranç - Melih Karataş - Ana Fikri Yorumları