Dil Gelişimi ve Eğitim - Nergis Güven - Ana Fikri   Konuyu açan: Enesce   İlk Mesaj: 05-25-2011 (17:00)   Son Mesaj: 05-25-2011 (17:00)    Cevap: 0    Gösterim: 583  

05-25-2011

Dil Gelişimi ve Eğitim - Nergis Güven - Ana Fikri

Yayınevi: Epsilon Yayınevi
    Basım Tarihi: Mayıs 2000
    Kitap Türü: Ders Kitapları / Yabancı Dil

0-6 yaş çocuklarının dil gelişimlerini desteklemek amacıyla hazırlamış olduğumuz bu kitapta yaş gruplarına göre çocukların dil gelişim özellikleri ile bu gelişim özelikleinin kazandırılması için ev ve okul ortamlarında yaptırılabilecek etkinlik örnekleri ve yetişkin davranışları verilmiştr. Aslında hepimiz bilerekveya farkında olmadna bu etkinlikelri yapıyor olabiliriz. Fakat çağın insanını yetiştirirken artık daha sistemli olarak ve daha fazla sorumluluk taşıyarak bu görevimizi yerine getirmeliyiz. Çocuğun en iyi ve etkili öğretmenleri olan siz anne babalar ve sınıfta çocuğa sürekli katkıları olan, onun bir bakıma anne babalar ve sınıfta çocuğa sürekli katkıları olan, onun bir bakıma anne babası olabilen siz öğretmenler çocukların gelişim özellikelrini bilerek, onlara oynarken ve yaşarken öğrenme fırsatı tanımalısınız. Geleceğin çağdaş bireyini yetiştirirken, çok erken yaşlardan itibaren tek tek her bir hecenin kazandırılması için titizlik göstermemiz gerekmektedir. Dili iyi kullanılabilen, kendi duygu ve düşüncelerini rahat ifade eden, diğer insanları dinleyen, anlayan, tartışabilen, esnek ve yaratıcı bireylerin yetiştirilmesi için çocuklarımızı daha iyi gözlemlemeli ve doğal yöntemleri kullanarak onlara uygun beceriler kazandırmalıyız. İşte sizlere bu imkanı vereblme umuduyla, içinde çok sayıda örnek bulunan bu kitap hazırlandı. Çocuğunuzun birçok beceriyi neşeli bir oyun atmosferinde kazanabilmesi için, günlük yaşantınızı ve çocuğun okul yaşantısını bu etkinliklerden yararlanarak planlayabilirsiniz.

Dil Gelişimi ve Eğitim - Nergis Güven - Ana Fikri Yorumları