Ben İnsan - Tufan Erbarıştıran - Ana Fikri   Konuyu açan: alptraum   İlk Mesaj: 05-24-2011 (21:00)   Son Mesaj: 05-24-2011 (21:00)    Cevap: 0    Gösterim: 728  

05-24-2011

Ben İnsan - Tufan Erbarıştıran - Ana Fikri

Yayınevi: E Yayınları
    Basım Tarihi: Ağustos 1993
    Kitap Türü: Diğer / Edebiyat

Yeni kuşak yazarlarından Tufan Erbarıştıran, bu özgün yapıtı ile bir kez daha bizleri şoka sokuyor. Evrensel değişimin fantastik bir uslupla anlattığı kitap, felsefi değerler taşıyan konuşmalar içermekte. Alabildiğince cesur, kıvrak ve insanı kendisiyle çatışmaya götüren bir kitap. Ve Tanrı konuştu: Sen İnsanoğlu! Sen sadece yaratıldın. Değişmez, görmez, bilemezsin. Benim yasalarıma uyacaksın. Yapacağın başka bir şey yok. Ve İnsan konuştu: Asla! Bu yasaların hiçbirini kabul etmiyorum. Ne olacağıma ben kendim karar veririm. Sen benim yarattığım sembolsün ve bu gece yollarımız ayrılıyor. Bundan böyle özgürüm. Bütün korkularımı, tabularımı, inaçlarımı birer birer yıktım. Sen, korkaklar için bir sığınaksın. Ama ben insanım. Bay. bir gece süresince cennet, cehennem, şeytan, Din ve Tarih ile tartıştı... Sonunda gördü ki, bunların hepsi birer hayal. Ve hepsini elinin tersi ile bir kenara itti.

Diğer "Tufan Erbarıştıran" Kitapları:

1. Çöl Çiçeği Masalı

Ben İnsan - Tufan Erbarıştıran - Ana Fikri Yorumları