Her Şeyi Hatırlıyorum - Isabella Desesquelles - Ana Fikri   Konuyu açan: Enesce   İlk Mesaj: 05-24-2011 (09:10)   Son Mesaj: 05-24-2011 (09:10)    Cevap: 0    Gösterim: 496  

05-24-2011

Her Şeyi Hatırlıyorum - Isabella Desesquelles - Ana Fikri

Yayınevi: Dünya Yayıncılık
    Basım Tarihi: Temmuz 2005
    Kitap Türü: Roman / Edebiyat

"Bugün bana geri dönüyorsun; bir saniye, bir saniye olsun bizden yoksun kalmak istemiyorum. Sensiz bu yirmi yılı silmek için yavaşlamak istiyorum biraz. Bütün bir yaşamı, elimizden kaçırdığımız bu yaşamı istiyorum." Yaşamla ölüm arasındaki o belirsiz çizgide bekleyen bir kadın... Belki de son bir defa yaşamını oluşturan anları adeta tekrar yaşıyor. Geçmişin, çocukluk denen o kayıp cennetin labirentlerinde dolaşırken, yıllardır beklediği aşkının verdiği umutla belki de yaşamı boyunca aradığı o saf mutluluğa yaklaştığını hissediyor. Isabelle Desesquelles, Her Şeyi Hatırlıyorum da sessizlik anlarının, kayboluşların, ayrılıkların, açıklanmayan sırların bir kadının yaşamını nasıl da paramparça ettiğini anlatıyor. Adeta yaşamın bir kadının teninde bıraktığı izlerin peşinden giderek, saf bir aşkın gücünü duyumsatıyor bizlere.

Her Şeyi Hatırlıyorum - Isabella Desesquelles - Ana Fikri Yorumları