Bilimin Kapıları Arşimet - Jeanne Bendick - Ana Fikri   Konuyu açan: alptraum   İlk Mesaj: 05-22-2011 (16:10)   Son Mesaj: 05-22-2011 (16:10)    Cevap: 0    Gösterim: 827  

05-22-2011

Bilimin Kapıları Arşimet - Jeanne Bendick - Ana Fikri

Yayınevi: Yurt Kitap - Yayın
    Basım Tarihi: Kasım 2003
    Kitap Türü: Okul Öncesi / Çizgi Roman

Arşimet yerdeki kumun üzerine çizdiği bir şeklin önünde diz çökmüştü. Bağrışmaları, çığlıkları, trampetleri ve duman kokularını duymuyor, kentin düştüğünden habersiz görünüyordu. Düşünceleri ve bakışları problemine odaklanmıştı. Romalı asker gelip de ona seslendiğinde, onun sesini çok uzaklardan geliyor sandı. "Sana emrediyorum yaşlı adam" diye sert bir sesle bağırdı asker. "Derhal benimle General Marcellus a geleceksin." Arşimet, ona doğru dürüst bakmadı bile. "Beni rahat bırakın! Çıkın!" dedi sabırsızlıkla. "Çalıştığımı görmüyor musunuz? Problemi tamamlamak zorundayım. ancak ondan sonra sizin Marcellus unuzu görebilirim..." Asker güldü ve ayağını yerdeki çizimin üzerine koydu. Çekil çizimimin üzerinden, onu mahvediyorsun! diye öfkeyle bağırdı Arşimet. Çekil diyorum ve çizim çubuğunu askerin sandaletine batırdı.Asker hiddetten bembeyaz olmuş bir şekilde geri sıçradı. Kılıcını çekerek, tekrar problemin üzerine eğilmiş olan yaşlı adamın üzerine atıldı.

Diğer "Jeanne Bendick" Kitapları:

1. Galileo Galilei Kimdi?

Bilimin Kapıları Arşimet - Jeanne Bendick - Ana Fikri Yorumları