Dr.Cahit Öney Hayatı Eserleri Hatıraları - Mehmet Nuri Yardım - Ana Fikri   Konuyu açan: tasfirin77   İlk Mesaj: 05-21-2011 (09:50)   Son Mesaj: 05-21-2011 (09:50)    Cevap: 0    Gösterim: 747  

05-21-2011

Dr.Cahit Öney Hayatı Eserleri Hatıraları - Mehmet Nuri Yardım - Ana Fikri

Yayınevi: Akış Yayınları
    Basım Tarihi: Eylül 2007
    Kitap Türü: Anı / Edebiyat

Cahit Öney, sanat dünyamızın, edebiyat ve müzik câmiasının çok değerli şahsiyetlerindendir. Mütevazı oluşu sebebiyle kenarda kalmayı tercih eden bu örneği çok azalan İstanbul Beyefendisi, şiirleri, besteleri ve şiir-mûsikî arasındaki münasebete dâir kaleme aldığı tebliğleri ve makaleleriyle edebiyat ve müzik dünyasından büyük takdirler almış bir üstat, hürmete şâyân bir sanatkâr, bunların ötesinde milletinin değerleriyle barışık bir münevverdir. Yitik değerleri bulup topluma yeniden hatırlatmayı kendisine görev kabul eden edebiyatçı yazar Mehmet Nuri Yardım, bu biyografik kitapta keşfettiği yeni bir kültür, sanat, müzik ve edebiyat adamının dünyasına bir yolculuk yapıyor. Onun hayatını, sanat anlayışını, fikirlerini ve ideallerini günışığına çıkarıyor. Medeniyetimizin yüceliğini idrak etmiş olan Cahit Öney´in Türk kültürüne, sanatına, edebiyatına ve müziğine yaptığı büyük katkılara dikkat çekiyor. Kitapta Dr. Cahit Öney´in şiirleri, bestelenmiş güfteleri, besteleri ve kendisiyle yapılmış röportajlar ...

Diğer "Mehmet Nuri Yardım" Kitapları:

1. Yıldızlarla Uyumak
    2. Edebiyatımızda Hüzün
    3. Tarihimizin Güleryüzü
    4. Aşina Çehreler
    5. Kayıp İstasyon
    6. Edebiyatımızın Güleryüzü
    7. Yazar Olacak Çocuklar
    8. Edebiyatçılarımızın Çocukluk Hatıraları

Dr.Cahit Öney Hayatı Eserleri Hatıraları - Mehmet Nuri Yardım - Ana Fikri Yorumları