Ecce Homo - Ciltli - Friedrich Wilhelm Nietzsche - Ana Fikri   Konuyu açan: Enesce   İlk Mesaj: 05-18-2011 (21:00)   Son Mesaj: 05-18-2011 (21:00)    Cevap: 0    Gösterim: 613  

05-18-2011

Ecce Homo - Ciltli - Friedrich Wilhelm Nietzsche - Ana Fikri

Ecce Homo - Ciltli - Friedrich Wilhelm Nietzsche - Özeti, Ecce Homo - Ciltli Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir

Yayınevi: İthaki Yayınları
    Basım Tarihi: Şubat 2003
    Kitap Türü: Mantık / Felsefe

Bu yakında insanlığın karşısına, şimdiye dek ona yöneltilmiş en çetin istekle çıkacağımı gözönüne alarak, önce kim olduğumu söylemeyi gerekli buluyorum. Aslında bilinmeliydi bu: "Kimliğimi saklamış" değilim çünkü. Ama ödevimin büyüklüğü ile çağdaşlarımın küçüklüğü arasındaki oransızlık şuradan belli ki, beni işitmediler, görmediler bile. Ben kendime açtığım krediyle yaşıyorum; belki yaşadığım da bir önyargı yalnızca?... Yaşamadığıma kendimi inandırmam için, yazıları Ober-Engadin e gelen "aydınlar"dan bir tekiyle konuşmam yeter. Bu koşullar altında, alışkanlıklarımı, içgüdülerimin gururunu aslında ayaklandıran bir ödev düşüyor bana, şunu söylemek düşüyor: Dinleyin! Ben falancayım. Başkasıyla karıştırmayın beni her şeyden önce!

Diğer "Friedrich Wilhelm Nietzsche" Kitapları:

1. İnsanca Pek İnsanca
    2. Putların Alacakaranlığı
    3. Richard Wagner Bayreuth
    4. Dionyssos Dithyrambosları
    5. Güç İstenci
    6. Tragedyanın Doğuşu (Ciltli)
    7. Ahlakın Soy Kütüğü Üstüne
    8. Gezgin İle Gölgesi
    9. Yunanlıların Trajik Çağında Felsefe

Ecce Homo - Ciltli - Friedrich Wilhelm Nietzsche - Ana Fikri Yorumları