Bilinmeyenin Kıyısında - Sir Arthur Conan Doyle - Ana Fikri   Konuyu açan: tasfirin77   İlk Mesaj: 05-17-2011 (21:50)   Son Mesaj: 05-17-2011 (21:50)    Cevap: 0    Gösterim: 824  

05-17-2011

Bilinmeyenin Kıyısında - Sir Arthur Conan Doyle - Ana Fikri

Yayınevi: Samsara
    Basım Tarihi: Aralık 2001
    Kitap Türü: Diğer / Edebiyat

Türkçe de ilk kez! Sir Arthur Conan Doyle dan çarpıcı bir araştırma. Dünya edebiyatının en canlı karakterlerinden birinin, Sherlock Holmes un yaratıcısı Doyle, son yapıtında bir dedektif titizliğiyle doğaüstü güçlerin, medyumların ve öteki dünyanın sırlarını inceliyor. Öyle bir yaşamım oldu ki, sanırım çeşitlilik ve macera yönünden daha iyisi zor bulunur. Ben, hem yoksul bir insan olmanın ne demek olduğunu, hem de bolluk içinde yaşamanın ne olduğunu öğrendim. Yaşamın her çeşnisini tattım. Edinburgh ta tıp doktoru olarak edindiğim öğrenim ve deneyimlerden sonra, uzun bir edebiyat yaşamı geçirdim. Kayak, havacılık, futbol, motosiklet, bilardo, kriket ve boks dahil birçok spor dalına el attım. Hatta İsviçre ye uzun geziler düzenledim. Bir balina gemisiyle, Afrika nın kimi kıyılarından Kuzey Kutbu na dek uzanan yolculuklarda gemi hekimliği yaptım. Üç savaş gördüm. Sonuçta yaşamımın son yıllarını, yaşamın en büyük gizemini, ölümden sonrasını çözmeye, bu konuya ilişkin çalışmalarımı dünyaya anlatmaya ve bu sorunun öneminin kavranmasına adadım.

Diğer "Sir Arthur Conan Doyle" Kitapları:

1. Kızıl Dosya
    2. Baskerville Laneti
    3. Sherlock Holmes Baskerville Laneti
    4. Sherlock Holmes / Mavi Yakut
    5. Kızıl Saçlılar Kulübü Sherlock Holmes
    6. A Study in Scarlet & The Sign of the Four
    7. Sherlock Holmes Bütün Hikayeleri 3
    8. Sherlock Holmes Bütün Hikayeleri-1
    9. Sherlock Holmes Bütün Hikayeleri-4

Bilinmeyenin Kıyısında - Sir Arthur Conan Doyle - Ana Fikri Yorumları