Bu Aşk Bizi Canlı Tutacak - Fenerbahçeli Olmak - Bozkurt K. Yılmaz - Ana Fikri   Konuyu açan: tasfirin77   İlk Mesaj: 05-17-2011 (14:10)   Son Mesaj: 05-17-2011 (14:10)    Cevap: 0    Gösterim: 640  

05-17-2011

Bu Aşk Bizi Canlı Tutacak - Fenerbahçeli Olmak - Bozkurt K. Yılmaz - Ana Fikri

Bu Aşk Bizi Canlı Tutacak - Fenerbahçeli Olmak - Bozkurt K. Yılmaz - Özeti, Bu Aşk Bizi Canlı Tutacak - Fenerbahçeli Olmak Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir

Yayınevi: Parantez Yayınları
    Basım Tarihi: Ağustos 2004
    Kitap Türü:

Hep son sezon en unutulmazı oluyor. Hele bir de şampiyonluk ile bittiyse tadından yenmiyor... Her şampiyonluğun büyüsü de bir sonraki şampiyonluğa kadar sürüyor ve yeni gelene "bu geçen seferkinden de değerli oldu" diye altlık yapıyor farkındayım. On ay boyunca neler hissettiğimi, nasıl darmadağın olup nasıl toparlandığımı, bir galibiyet ile nasıl coştuğumu, sonra beklenmeyen bir puan kaybı ile hayata küsüp yemeden içmeden kesildiğimi, tekrar ümitlenip nasıl zirveye koşar adım tırmandığımı, ne yaptığımı, ne dinlediğimi ufak tefek hikayeler, kendimin ve bu yolculuğu beraber yaptığım arkadaşlarımın düşünceleri, anıları ile anlatmaya çalıştım. Hikayeler, kahramanlar, isimler gerçek mi, hayal mi ben de bilemiyorum. Duygularım ise tamamen gerçek, emin olabilirsiniz. Elinizdeki bir nevi futbol ve taraftar kitabı olarakbir sezonun duygusal değerlendirmesi. "İçerik çok zayıf gözüküyor, peki ne var?" sorusunu soracaklar için Fenerbahçeli Olmak ne demek, o var. Kiracısı olduğum Maraton Üst tribünde bir garip taraftar olarak benim ve çok yakın çevremde bulunan arkadaşlarımın heyecanları var. Dostluk, inanç ve aşk var. Sezon sonunda Denizli deki yeşil plastik koltuklar üzerinde değerli gözyaşları ile sımsıkı sarılmak var. Hepimiz tuttuğumuz takımı bir başka şekilde seviyoruz. Bu kitabı kendi başucu kitabım olsun ve bu sezon yaşadıklarımı hiç unutmayayım diye yazdım. - Bozkurt K. YILMAZ-

Bu Aşk Bizi Canlı Tutacak - Fenerbahçeli Olmak - Bozkurt K. Yılmaz - Ana Fikri Yorumları