Havadan Sudan - Aziz Nesin - Ana Fikri   Konuyu açan: tasfirin77   İlk Mesaj: 05-16-2011 (13:30)   Son Mesaj: 05-16-2011 (13:30)    Cevap: 0    Gösterim: 515  

05-16-2011

Havadan Sudan - Aziz Nesin - Ana Fikri

Yayınevi: Adam Yayınları
    Basım Tarihi: Mart 2000
    Kitap Türü: Diğer / Edebiyat

Havadan hükümete geldik. Hiç hava deyince, insanın aklına hükümet gelir mi? Bak nereden nereye? Hükümet idare edemiyor dii mi efendim? İşin ucu hükümete dayanınca, ben bu sefer "evet" bile demedim. Hadi havayı anladık, suyu da anladık... Peki hükümet ne oluyor? Ben sesimi çıkarmadım ama, adam boş böğrüme bir dirsek atıp, - Öyle dii mi? diye bağırınca, - Evet... dedim. Demesem, bir dirsek daha atacak. - Her şey günden güne pahalılanıyor. Bu milletin hali n'olacak? "Hayır, pahalılanmıyor. Her şey günden güne ucuzluyor," demek de var ama, o zaman da adamla çene çalmak gerekir. Adamı başımdan savmak için, - Evet... dedim. - Sonumuz felaket... Gittikçe işi azıtıyor. Hiç aldırış etmedim. - Dii mi efendim? Yine aldırmadım. Bir dirsek daha attı. Ben "hıh" diye yerimden sıçradım. - Dü mi efendim? Evet... Cevap vermesem, burnumun üstüne bir yumruk indirip, "Dii mi efendim?" diye soracak.

Diğer "Aziz Nesin" Kitapları:

1. Canım Oğlum Canım Babacığım
    2. Laugh Or Lament
    3. Yokuş Yukarı / Böyle Gelmiş Böyle Gitmez III
    4. Yokuşun Başı / Böyle Gelmiş Böyle Gitmez
    5. Bulgaristan da Türkler Türkiye de Kürtler
    6. % Kaç Aptalız ?
    7. Çiçu
    8. Surname
    9. Üç Karagöz Oyunu

Havadan Sudan - Aziz Nesin - Ana Fikri Yorumları