Başarılı Satış Teknikleri - Mark H. Mccormack - Ana Fikri   Konuyu açan: alptraum   İlk Mesaj: 05-14-2011 (04:31)   Son Mesaj: 05-14-2011 (04:31)    Cevap: 0    Gösterim: 768  

05-14-2011

Başarılı Satış Teknikleri - Mark H. Mccormack - Ana Fikri

Yayınevi: Form Yayıncılık
    Basım Tarihi: Ocak 2000
    Kitap Türü: Diğer / Edebiyat

Büyük bir hukuk firmasında avukat olarak başlamama rağmen, kendi başıma çalıştığımda farkettim ki; eğer iş dünyasında kalmayı istiyorsam; kendimi ilk önce satıcı, sonra avukat olarak görmeliydim. Bu mantıkla yola çıktım ve 35 yıllık iş hayatımda, insanların hiçbir zaman "satılabileceğini" düşünmedikleri şeyleri sattımBu kitapta okuyacağınız satış örnekleri, benim veya şirketimin gerçekleştirdiği satışlardır. Bazı surumlarda parlak görünüyoruz, bazılarında ise pek parlak değiliz. Başarılarımızı, başarılı bir satışın nasıl gerçekleştiğini görmeniz için, başarısızlıkları da, hatalarımızı tekrrlamayın diye anlatıyorum.Bir satışın ana kuralları değişmez: Bunlar, müşteriyi belirlemek, müşteriye ulaşmak ve onu satın almaya ikna etmektedir.Bunun için sizde, olması gereken şeyler, müşteriyle görüşme korkusunu yenmek, sattığınız şeyi iyi tanımak ve çok çalışmaktır. Hepimizde, satış kabiliyeti doğuştan vardır. Okulda yaşıtlarımıza bir şeyi kabul ettirmek, ailemizi eve geç dönmeye veya işverenimizi bizi işe almaya ikna etmek bir satıştır.Bir satışı gerçekleştirmek için kullandığımız araçlar çok çok önemli değildir. Sizin yapacağınız, bir uzun mesafe koşucusu gibi yarışı kazanmak için, bir ayağınızı öbürünün önüne daha hızlı atmaktadır. İşte bu kitapta biz size bunları anlatacağız.

Diğer "Mark H. Mccormack" Kitapları:

1. Başarılı Müzakere Teknikleri
    2. Başarılı Yönetim Teknikleri
    3. Başarılı İletişim Teknikleri

Başarılı Satış Teknikleri - Mark H. Mccormack - Ana Fikri Yorumları