Cehennem Benim - A. Vahap Kaya - Ana Fikri   Konuyu açan: alptraum   İlk Mesaj: 05-13-2011 (20:20)   Son Mesaj: 05-13-2011 (20:20)    Cevap: 0    Gösterim: 569  

05-13-2011

Cehennem Benim - A. Vahap Kaya - Ana Fikri

Yayınevi: Sis Yayınları
    Basım Tarihi: Mayıs 2003
    Kitap Türü: Diğer / Edebiyat

... Yalnızlığın ortasında, düşüncelerine uzak bir insanla paylaşabileceği bir yanın keşfi son derece ilginç olacaktı. Celâleddin i düşündü bir an. Bunca kalabalıklar içinde yalnız bir insan. Başını iki yana sallayıp gülümseyerek;"Galiba birbirimize benziyoruz," dedi Jean Paul....Tasavvufun dünyayı terk etmek isteyen cezbeli düşüncesiyle, varoluşçuluğun dünyaya terk edilmiş, bulantılı düşünceleri farklı bir üslupla bizi kendine çekiyor. Girdaba kapıldığınızı hissediyorsunuz. Okyanus çukuru kadar derince kesif bir yalnızlık... Dağ doruğu kadar yüksek fakat kimsesiz bir düzey... Bambaşka inançların emzirdiği, farklı yüzyılların büyüttüğü iki beynin gizemli kıvrımlarında saf düşüncenin raksı...Çelişkilerden ve yalnızlıklarından başka ortak yanları bulunmayan iki insanlık devi buluşuyor bu kitapta.Yazar, felsefenin tasavvufun, psikolojinin inişli ve çıkışlı labirentlerinde cümleleri yeniden biçimlendiriyor. Kitabı okurken bazen bir Mevlâna Celâleddin in bazen de bir Jean Paul Sartre ın içinizdeki cehennemle yüzleşme imkânı bulacak ve şaşıracaksınız...

Diğer "A. Vahap Kaya" Kitapları:

1. Yumuşak Karizma
    2. Karizmanın Şiddeti
    3. Bir İntiharın Önsözleri

Cehennem Benim - A. Vahap Kaya - Ana Fikri Yorumları