Bu Sevda Ölmek - Necati Güngör - Ana Fikri   Konuyu açan: tasfirin77   İlk Mesaj: 05-13-2011 (17:10)   Son Mesaj: 05-13-2011 (17:10)    Cevap: 0    Gösterim: 877  

05-13-2011

Bu Sevda Ölmek - Necati Güngör - Ana Fikri

Yayınevi: Adam Yayınları
    Basım Tarihi: Ocak 1994
    Kitap Türü: Diğer / Edebiyat

Bir olayın çarpıcı yanlarını bilerek, isteyerek ön plana çıkarmak bir yazar için ona sığınma, onu kötüye kullanma olabilir. Örneğin bir ölüm olayı, kan, işkence... Kendiliğinden çarpıcılığına sığınmak doğru olur mu? Ama yaşanılan gerçekler olarak bunlar da yer alabilir hikayemizde. Yazarın kişi olarak bilinçdışı evreninde bir sayrılık yoksa, bunlara sığınmaktan özel bir zevk duymaz, bence... Bir sevgi sözüyle, bir çocuğun güzelliğiyle, güneşin batışıyla, iki insanın el ele tutuşmasıyla, bir güvercinin kanadındaki ışıltıyla, insanın ekmeğini alınteriyle kazanma tutkusuyla etkilemek, sarsmak isterim ben okurumu. Çarpıcılığı güzellikte aramak isterim. Kullandığım dilin tadıyla esrik etmek... Yazacağım konuları işte bunlara göre seçiyorum. (1979) - Necati Güngör Bu yapıt, Necati Güngör ün daha önce yayımlanmış iki kitabındaki öyküleriyle son yıllarda yazdığı yedi yeni öyküsünü içeriyor.

Diğer "Necati Güngör" Kitapları:

1. Sessiz Yürek
    2. Safiye Ayla nın Anıları
    3. Annem Babam Malatya
    4. Anne, Bana Köpek Al Köpek Almak İsteyen Çocukların
    5. Son Kadınlar Güner Elgen, Nahit Hanım, Cahit Uçuk,
    6. Son Kadınlar Güner Elgen, Nahit Hanım, Cahit Uçuk,
    7. Benim Annem Güzel Annem Seçilmiş Anne Öyküleri
    8. Masal Kuşu
    9. Hikayemde Hayvan Var

Bu Sevda Ölmek - Necati Güngör - Ana Fikri Yorumları