Horla Ve Diğer Fantastik Hikayeler - Guy De Maupassant - Ana Fikri   Konuyu açan: Enesce   İlk Mesaj: 05-13-2011 (16:40)   Son Mesaj: 05-13-2011 (16:40)    Cevap: 0    Gösterim: 959  

05-13-2011

Horla Ve Diğer Fantastik Hikayeler - Guy De Maupassant - Ana Fikri

Yayınevi: Oğlak Yayıncılık
    Basım Tarihi: Eylül 2003
    Kitap Türü: Dünya Klasikleri / Edebiyat

"... küçük kuşu elime aldım. Kalbinin atışını avcumun içinde hissedebiliyordum. Sıcaktı. Odama çıktım. Ara sıra biraz daha güçlü sıkıyordum. Kalbi daha hızlı atmaya başlıyordu. İğrençti ama çok da zevkliydi. Onu boğacak oldum. Ama o zaman kan göremeyecektim. Sonra bir makas aldım, tırtıklı kısa makaslardan. Üç darbede ağır ağır kestim boğazını. Gagasını açıyor, benden kaçmaya çabalıyordu ama onu yakalıyordum, evet yakalıyordum.(...) Sonra ben de gerçek katillerin yaptığını yaptım. Makası ve ellerimi yıkadım, kanlı suyu ve cesedi, kadavrayı bahçeye götürdüm. Çilek ağacının altına gömdüm. Kimse bulamazdı onu artık. Artık bu ağacın çileklerini yiyecektim. Gerçekten de insan yolunu bilince, hayattan zevk alabiliyor!" Ünlü Fransız yazar Guy de Maupassant Horla ve Diğer Fantastik Hikâyeler adlı kitabında, gizemli cinayetler, hayaletler ve insanın tüylerini diken diken eden, kanını donduran hikâyelerle korku-gerilim severlerle buluşuyor. Oğlak Klasikleri arasında haklı yerini alan bu tüyler ürpertici kitabı okuyanlar, hem sınır tanımayan bir zekânın kâğıda yansımasının tadını çıkaracak hem de hikâyede bir sonraki sayfayı korku, dehşet ve merak üçgeni içinde çevirecek ve yazarın rehberliğinde hayal dünyasında sürükleyici bir yolculuğa çıkacaklar: "Doğaüstüne" de inanmıyorsanız artık inanacaksınız...

Diğer "Guy De Maupassant" Kitapları:

1. Hasırcı Kız
    2. Yağ Tulumu
    3. Gezgin Satıcı
    4. Gezgin Satıcı - Ciltli
    5. Sol El
    6. Maupassant - Seçme Hikayeler
    7. Ölümden Acı
    8. Gündüz Ve Gece Hikayeleri
    9. Bir Hayat

Horla Ve Diğer Fantastik Hikayeler - Guy De Maupassant - Ana Fikri Yorumları