Engel Tanımayanlar - Cynthia Kersey - Ana Fikri   Konuyu açan: Enesce   İlk Mesaj: 05-13-2011 (10:10)   Son Mesaj: 05-13-2011 (10:10)    Cevap: 0    Gösterim: 563  

05-13-2011

Engel Tanımayanlar - Cynthia Kersey - Ana Fikri

Yayınevi: Beyaz Yayınları
    Basım Tarihi: Mart 1999
    Kitap Türü:

"Engeller beni yıldıramaz. Her engel, beni daha iyiye doğru kaçınılmaz bir değişme iter." Leonardo da Vinci Parası ve iş deneyimi olmayan ve yükseköğrenim görmemiş bir kadın, sanayi devlerini bertaraf edip 5 milyon dolarlık bir üretim tesisine nasıl atabildi? Bir üniversite öğrencisi, önde gelen matematikçilerin on yıllardır çözemediği iki problemi tek hafta içinde nasıl çözebildi? İşçi Bulma Kurumu nun "iş bulamaz" diye damgaladığı genç adamın, patronunun en çok değer verdiği ve en çok geliri getiren satış elemanı olmasını ne sağladı? Onlu yaşlarındaki bir çocuğun Afrika daki yerinden, yurdundan ayrılıp para ve kaynak olmaksızın 5 bin kilometrelik tehlike bir yolculuğu yalınayak iki yılda tamamlayabilmesinin sırrı neydi? Okuyacağınız yaşamöykülerinde bu sorunların yanıtlarını bulacaksınız. Bu öyküler, endişe, kuşku ve güçlükleri yanerek dünyanın "olanaksız" diyeceği işleri başaran insanlara ve onlardaki ruha dair öykülerdir.

Engel Tanımayanlar - Cynthia Kersey - Ana Fikri Yorumları