Drama ve İletişim Becerileri - Hakan Uşaklı - Ana Fikri   Konuyu açan: tasfirin77   İlk Mesaj: 05-13-2011 (06:40)   Son Mesaj: 05-13-2011 (06:40)    Cevap: 0    Gösterim: 510  

05-13-2011

Drama ve İletişim Becerileri - Hakan Uşaklı - Ana Fikri

Yayınevi: Nobel Kitap
    Basım Tarihi: Kasım 2007
    Kitap Türü: Okul Öncesi / Çizgi Roman

Bu kitap, ilköğretimde drama dersi alan eğitim fakültelerinin sınıf öğretmenliği ve okul öncesi öğretmenliği programları için hazırlanmıştır. Ayrıca dramayı derslerinde kullanmak isteyen ilköğretim öğretmenleri de kitaptan yararlanabilirler. Geniş kapsamlı kavram bilgisine yer verilen kitapta, drama üzerine yapılan yurt içi ve yurt dışı araştırmalara yer verilmiştir. Arkadaşlık, atılganlık ve benlik gibi ileri sosyal becerilerin ve kişiler arası iletişimin daha kolay öğretimi için dramanın kullanıldığı on sekiz oturumun dışında yetişkinler için hazırlanan üç oyun da kitaba ilave edilmiştir. Anlaşılması kolay bilgiler ve uygulanabilir etkinliklerin yanında bazı bazı terimler sözlük kısmında açıklanmıştır. Kısaca bu kaynak kitap, ilköğretim öğrencileri, öğretmenler ve öğretmen adaylarının dramayı yetkin ve etkili bir şekilde kullanmaları için hazırlanmıştır.

Drama ve İletişim Becerileri - Hakan Uşaklı - Ana Fikri Yorumları