Basın Söyleşileri - Friedrich Engels - Ana Fikri   Konuyu açan: tasfirin77   İlk Mesaj: 05-11-2011 (14:40)   Son Mesaj: 05-11-2011 (14:40)    Cevap: 0    Gösterim: 573  

05-11-2011

Basın Söyleşileri - Friedrich Engels - Ana Fikri

Yayınevi: Sol Yayınları
    Basım Tarihi: Haziran 2000
    Kitap Türü: Roman / Edebiyat

Londra, 3 Temmuz - Benden Uluslararası Emekçiler Birliği konusunda birşeyler bulup çıkarmamı istediniz, bende bunu yapmaya çalıştım. Şu anda bu oldukça güç bir iş. Londra söz götürmez bir biçimde Birliğin karargahıdır, ama İngilizlerin bir korkuları var, tıpkı ünlü suikastten sonra Kral James in her şeyden barut kokusu alması gibi, her şeyden Enternasyonal kokusu alıyorlar. Doğal olarak, kamuoyunun bu kuşkuculuğu, Birliğin bilincini de yükseltti; ve eğer onu yönlendirenler bir sır saklıyorlarsa, usta birer sır saklayıcısı oldular. Birliğin önde gelen üyelerinden ikisini ziyaret ettim, biriyle başbaşa konuştum ve burada size konuşmamızın özetini sunacağım. Bir konuda ikna oldum ki, bu, gerçekten işçilerin birliğidir, ama bu işçiler bir başka sınıfın toplumsal ve siyasal teorileri tarafından yönetiliyorlar. (Kitabın Girişinden)

Diğer "Friedrich Engels" Kitapları:

1. Ütopyadan Bilime Sosyalizm
    2. Doğanın Diyalektiği
    3. Ludwıng Feuerbach Ve Klasık Alman Fel.Sonu
    4. Konut Sorunu
    5. Komünizmin İlkeleri
    6. Büro ile Barikat Arasında
    7. Köylüler Savaşı
    8. Ailenin Özel Mülkiyetin ve Devletin Kökeni

Basın Söyleşileri - Friedrich Engels - Ana Fikri Yorumları