Cinsel Öyküler - Derleme - Ana Fikri   Konuyu açan: tasfirin77   İlk Mesaj: 05-11-2011 (08:30)   Son Mesaj: 05-11-2011 (08:30)    Cevap: 0    Gösterim: 853  

05-11-2011

Cinsel Öyküler - Derleme - Ana Fikri

Yayınevi: Okuyan Us Yayınları
    Basım Tarihi: Kasım 2001
    Kitap Türü: Öykü / Edebiyat

Okuyan Us, Türkiye nin seçkin yazarlarını bu kez, Cinsel Öyküler de bir araya getirdi.Bu öykülerde, ilkel duyguların ve mahremiyetin yazıyla bütünleşmesiyle ortaya çıkan estetiği, gündelik hayatın büyüsünü bulacaksınız.Cinsellik, yani "ben"in dışındaki "ben", ikinci ve üçüncü tekil şahıslar olarak hayatımızda gizli gizli varlığını sürdürüyor. Kendi ötekileriyle hesaplaşmış, hatta iç içe geçmiş yazarlar, "özgürlük" alanı olarak tanımlanan bu gizli bahçede özgürce yarattılar, Seks in sessizliğini yırtmak istercesine...Girdikleri bu bahçenin sırlarını ortadan kaldırmak için ve sadece bu kitap için...Farklı ifadeler, gözlemler, düş gücü ve tecrübeler okuyucunun öyküler arası yolculuğunu hızlandırırken, keyifli bir okuma sürecini başlatıyor ve farklı tatlar almalarına yol açıyor.Bu "cinsel öykülerin" merkezindeki cesur şeffatlık sizi şaşırtmasın... Bunlar arasında sizin öyküleriniz!

Diğer "Derleme" Kitapları:

1. Amerika'nın Yanık Çocukları
    2. Sinemekan - Sinemada Mimarlık
    3. Beni Çok Ararsınız
    4. İstiklal Savaşında Denizciler
    5. Mayıs - Haziran 68
    6. Sahafın Keçisi 2
    7. Eleştirmen Gözüyle Cumhuriyet Dönemi Türk Tiyatr
    8. Arif Nihat Asya dan Seçme Şiirler ve Yazılar
    9. Türk Manilerinden Seçmeler

Cinsel Öyküler - Derleme - Ana Fikri Yorumları