Başkaları da Hayatı Deniyor - Füsun Önal - Ana Fikri   Konuyu açan: alptraum   İlk Mesaj: 05-10-2011 (00:30)   Son Mesaj: 05-10-2011 (00:30)    Cevap: 0    Gösterim: 714  

05-10-2011

Başkaları da Hayatı Deniyor - Füsun Önal - Ana Fikri

Yayınevi: İnkılap Kitabevi
    Basım Tarihi: 1992
    Kitap Türü: Öykü / Edebiyat

Füsun Önal'ın birinci kitabı 'Hayatı Denedim', okurlarca beklenmedik bir ilgiyle karşılandı. Önal, o kitabında yarı 'naif', yarı çocuksu bir üslûpla geçmişini irdeliyor, şaşırtmacalarla dolu yaşam sayfaları sergiliyordu. Bu ikinci kitap da bir bakıma birinci kitabın'devam' ı sayılabilir. Önal, bu kez kendi yaşam denemelerinin dışına çıkarak yakından gözlemlediği, sıcak ve değişik bir çevrenin insanlarını; o insanların yaşamın içindeki 'çok özel' denemelerini anlatıyor. Kitapta yer alan hikâyelerin kahramanlarını çok iyi tanıyor Önal. O yüzden her kahraman size daha yakın, daha tanıdık gelecektir.Bu noktada Önal'ın anlatı özelliği ortaya çıkıyor zaten. Kahramanlarının hepsi de yaşayan, etli kanlı ve gerçek kişiler. Önal onları alıyor, kendi yaşama bakış süzgecinden geçiriyor ve her birini yeniden biçimlendirip öyle sunuyor bize. 'Başkaları da Hayatı Deniyor'u Önal'ın birinci kitabı kadar beğenip seveceğinize inanıyoruz.

Diğer "Füsun Önal" Kitapları:

1. Benim Adım Aşk Sevi
    2. Hayatımdan Sayfalar - Şöhretistan
    3. Aşk Çiş Gibidir Gelince Tutamazsın
    4. Bay G
    5. Gezikolik
    6. Matrak Sultan
    7. Var mısın Benimle Uçmaya
    8. Hayat Bir Utanmaz Kitap
    9. Ruhsar Hanım

Başkaları da Hayatı Deniyor - Füsun Önal - Ana Fikri Yorumları