Demircinin Kızı - Selim Özdoğan - Ana Fikri   Konuyu açan: Enesce   İlk Mesaj: 05-09-2011 (05:20)   Son Mesaj: 05-09-2011 (05:20)    Cevap: 0    Gösterim: 666  

05-09-2011

Demircinin Kızı - Selim Özdoğan - Ana Fikri

Yayınevi: İstiklal Kitabevi
    Basım Tarihi: Kasım 2007
    Kitap Türü: Diğer / Edebiyat

Kültür, dünyayı değiştirebilir. Kitap ise, baba ve oğul arasındaki çatışmada çok önemli bir imge. Başta hangi kitabı göstereceğimden emin olamamıştım. Siddhartha? Hobbit? Dostoyevski nin bir eseri? Sonunda, Selim Özdoğan ın "Demirci nin Kızı kitabını seçtim. Kendisi benim bir dostum ve onun işlerinin de reklamını yapmak istedim. FATİH AKIN, NTV-MSNBC Filmde (Yaşamın Kıyısında), Nejat ın babasına bir kitap vermesi gerekiyordu. Birçok kitap düşündük ama Selim inki geldi aklıma. Çünkü kitabın konusu filmin temasıyla aynı. O da bir kuşak hikayesi. Bir kız var, babasıyla sorunları olan. FATİH AKIN, Radikal Cumartesi Eki Fatih Akın ın Yaşamın Kıyısında filmini gördükten sonra; "bu filmde Selim Özdoğan ın işi ne? diye soruyor ve "Demircinin Kızı kitabını alıp okumaya başlıyorsunuz. (Köln/EVRENSEL) Selim Özdoğan ın Türkçe de ilk kez yayınlanan kitabı Demircinin Kızı, Anadolu insanının modernleşme sancısını çarpıcı bir kalemle anlatan trajik bir roman.

Demircinin Kızı - Selim Özdoğan - Ana Fikri Yorumları