Dali ve Ben - Stan Lauryssens - Ana Fikri   Konuyu açan: Enesce   İlk Mesaj: 05-09-2011 (04:10)   Son Mesaj: 05-09-2011 (04:10)    Cevap: 0    Gösterim: 560  

05-09-2011

Dali ve Ben - Stan Lauryssens - Ana Fikri

Yayınevi: April Yayıncılık
    Basım Tarihi:
    Kitap Türü:

Salvador Dali Deli mi? Dahi mi? Stan Lauryssens Tarihin en fazla taklit edilen, eserleri en fazla kopyalanan ve satılan sanatçısı... Çılgın bir dahi... Ve aynı zamanda bir kalpazan mı? . Belçikalı sanat eserleri komisyoncusu Stan Lauryssens kendini Dali'nin gerçeküstü motifleriyle bezenmiş, sadece paranın gerçek olduğu bir dünyada buluyor ve Dali'den Andy Warhol'a, Beatles'dan Frank Sinatra'ya, Elvis'ten Picasso'ya kadar birbirinden ünlü isimlerle yaşadığı (üstü) olaylarla çağdaş sanatın yatan tarihini gözler önüne seriyor. Lauryssens'in hareketli ve eğlenceli hayat öyküsü sanat dünyasının pek az bilinen bir köşesine, üstelik tüm ayrıntılarına ışık tutuyor. Elinizde tuttuğunuz kitaptan beyazperdeye uyarlanan, Al Pacino'nun Salvador Dali'yi canlandıracağı, yönetmeliğini "The Truman Show' ve Lord of War' filmlerinin yaratıcısı Andrew Niccol'un yapacağı ve şimdiden Oscar Ödülleri'nin en büyük favorisi olarak gösterilen film 2009'da sinema severlerle buluşacak.

Dali ve Ben - Stan Lauryssens - Ana Fikri Yorumları