Globalleşme Sürecinde Türkiye - Üzeyir Garih - Ana Fikri   Konuyu açan: Enesce   İlk Mesaj: 05-06-2011 (01:40)   Son Mesaj: 05-06-2011 (01:40)    Cevap: 0    Gösterim: 1491  

05-06-2011

Globalleşme Sürecinde Türkiye - Üzeyir Garih - Ana Fikri

Yayınevi: Hayat Yayıncılık
    Basım Tarihi: Eylül 2000
    Kitap Türü:

21.yüzyılda ülkemiz için globalleşme veya başka bir deyimle dünyayla entegre olma, uluslararası bir kimlik kazanma çabaları hız kazanmakta ve bu deyim ana slogan olarak kullanılmakta. Bir yandan büyük ulusal firmalar aralarında birleşip güçleniyor, düğer yandan da çeşitli uluslara mensup firmalar bir araya gelerek kurumlar uluslararası bir kimlik kazanıyor. Ulusal pazarların yerini uluslararası pazarlar alıyor. Fakat bunun yanısıra dünyanın çeşitli ülkelerinde etnik mücadelelere dayanan parçalamalar da görülüyor. Bir paradoksal süreç akıp gidiyor. Ekonomi ve siyaset alanında farklı hedeflere bir anlam vermek güçleşiyor. Tüm bu süreçler içerisinde Türkiye nin rolünü anlamak ve anlamlandırmak gerekiyor. Bu sebeple: * Globalleşme nedir? * Globalleşme Türkiye nin ulusal çıkarlarını zedeler mi? * Ulusal pazarların birleşmesinin artı ve eksi yönleri nelerdir? * 2000 li yıllarda Türkiye nin dünyadaki yeri ne olacak? * Türkiye, günden güne artan önemini uluslararası arenalarda nasıl temsil edecek? gibi hususlar bu eserde ele alınıp çözümler üretlmeye çalışmıştır.

Diğer "Üzeyir Garih" Kitapları:

1. İş Hayatımdan Kesitler Ve Gençlere Tavsiyeler
    2. Ekonomik Sorunlara Çözüm Önerileri
    3. Türkiye Sorunlarına Çözüm Önerileri
    4. İş Hayatında Motivasyon
    5. Pazarlama-Tanıtım Halkla İlişkiler
    6. Yönetim Teknikleri
    7. Yönetim İlkeleri

Globalleşme Sürecinde Türkiye - Üzeyir Garih - Ana Fikri Yorumları