Büyüyünce E-Ticaretçi Oldum - Adnan Tokalıoğlu - Ana Fikri   Konuyu açan: tasfirin77   İlk Mesaj: 05-01-2011 (23:00)   Son Mesaj: 05-01-2011 (23:00)    Cevap: 0    Gösterim: 591  

05-01-2011

Büyüyünce E-Ticaretçi Oldum - Adnan Tokalıoğlu - Ana Fikri

Büyüyünce E-Ticaretçi Oldum - Adnan Tokalıoğlu - Özeti, Büyüyünce E-Ticaretçi Oldum Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir

Yayınevi: Sistem Yayıncılık
    Basım Tarihi: Temmuz 2004
    Kitap Türü: Satış - Pazarlama / Ekonomi

"Genellikle İzmir de doğup büyüyen şirketler, rüştünü ispat ettikten ve -tabirimi mazur görün ama- palazlandıktan sonra ilk amaç olarak İstanbul u hedefleyip ilk fırsatta yönetimlerini ya da pazarlama/satış gibi can alıcı birimlerini oraya taşımak isterler. Hepsine hak veriyorum. Türkiye nin kalbi İstanbul da atar.İstanbul da da belli bir yere gelen şirketler de daha sonra gözlerini yurtdışına, ağırlıklı olarak da Avrupa ya dikerler. Amerika akla en son gelen alternatiftir. Çünkü zordur, uzaktır ve farklıdır.Biz ise daha değişik bir yol izlemeye karar verdik. İzmir den kalkıp New York a, dünyanın kalbine ulaşmaya çalıştık…Üstelik e- ticaret gibi onların bulduğu, geliştirdiği, dünyaya tanıttığı ve uygulama esaslarını belirlediği bir konuyla.Deplasmana gidiyorduk ve sahaya çıkacak rakiplerimizin bize göre çok büyük avantajları vardı. Oyunu onlar keşfetmiş, kurallarını da onlar koymuştu. Saha onlarındı, seyirciler -müşteriler diyelim- onlardı. Hakem de onlardandı. Çok zor bir maç olacağını baştan biliyorduk.Ama biz kazanmaya gelmiştik. Sloganımız da belliydi :Bu maçı alacaaz, başka yolu yok!!

Büyüyünce E-Ticaretçi Oldum - Adnan Tokalıoğlu - Ana Fikri Yorumları