Ergenlik Çağının Tehlikeleri - Gerard Severin - Ana Fikri   Konuyu açan: Enesce   İlk Mesaj: 05-01-2011 (14:10)   Son Mesaj: 05-01-2011 (14:10)    Cevap: 0    Gösterim: 639  

05-01-2011

Ergenlik Çağının Tehlikeleri - Gerard Severin - Ana Fikri

Yayınevi: Çocuk ve Aile Kitapları
    Basım Tarihi: Ocak 2000
    Kitap Türü: Diğer / Edebiyat

Ergenlik, çocuğun büyüme sürecindeki en zor dönem. Anne babalar hiçbir dönemde kendilerini bu kadar çaresiz hissetmiyor. Çocuklarıyla aralarına bir sis perdesi çöküyor sanki. İletişim giderek kesiliyor ve nasıl sonuçlanacağı bilinmeyen bir kopuş süreci başlıyorErgenler, ürkütücü sessizlikleri, kontrolsüz isyanların, garip alışkanlıkları ve tercihleriyle yeni bir yol tutturup giderken, anne babalar çaresizlik içinde hep aynı şeyi söylüyor: "Onu artık tanıyamıyorum, ne yapacağımı bilemiyorum ve olabileceklerden korkuyorum."Cinsellik, okul, arkadaşlar, yasaklar, eğlence, şiddet, intihar, giyim kuşam, gelecek, aids... Bu kitap, hayatın her yönüyle ilgili olarak ergenlerin neler hissettiklerini anlamanızı ve onlarla iletişim kurabilmenizi sağlayacak. Bir ergenle konuşmanın ve yaşamanın yollarını gösterecek. sevginizin yetmediği her durumda, bu kitabın size ve çocuğunuza çok büyük bir destek olduğunu göreceksiniz.

Ergenlik Çağının Tehlikeleri - Gerard Severin - Ana Fikri Yorumları