Batı İle Batanlar / Bir Mühendisin Notları - Bülent Esinoğlu - Ana Fikri   Konuyu açan: alptraum   İlk Mesaj: 05-01-2011 (05:50)   Son Mesaj: 05-01-2011 (05:50)    Cevap: 0    Gösterim: 496  

05-01-2011

Batı İle Batanlar / Bir Mühendisin Notları - Bülent Esinoğlu - Ana Fikri

Yayınevi: Kaynak Yayınları
    Basım Tarihi: Mayıs 2007
    Kitap Türü: Anı / Edebiyat

1994 yılında Sanayi ve Ticaret Bakanlığı nda Sanayi Genel Müdürü olarak görev yapan Bülen Esinoğlu nun bu kitabı, küresel güç odaklarının mazlum ülkelere dayattığı yaşam ve yönetim biçimine bir başkaldırı denemesidir. Maliyesi IMF ye devredilmiş, parlamentosu AB den gelen kararları onama yeri olmuş, her an ekonomisi çökertilecek kadar borçlandırılmış, küresel güçler tarafından kışkırtılan etnik bölücülükle karşı karşıya kalmış, başbakanı Amerika nın Büyük Ortadoğu Projesi nin görevlisi olmuş bir ülkenin içinde yaşayan aydın olarak, benim de sorumluluklarım vardır diye yola çıktım. Bir mühendisin başından geçenlerle Türkiye de üretimin başına gelenleri, Bir Mühendisin Not Defterinden bölümünde, kendimle Türkiye yi harmanlayarak yazmaya çalıştım. Bülent Esinoğlu

Diğer "Bülent Esinoğlu" Kitapları:

1. Batı ile Batanlar

Batı İle Batanlar / Bir Mühendisin Notları - Bülent Esinoğlu - Ana Fikri Yorumları