Benim Annem Üvey Annem - Pınar Çekirge - Ana Fikri   Konuyu açan: tasfirin77   İlk Mesaj: 05-01-2011 (02:10)   Son Mesaj: 05-01-2011 (02:10)    Cevap: 0    Gösterim: 927  

05-01-2011

Benim Annem Üvey Annem - Pınar Çekirge - Ana Fikri

Yayınevi: An Yayıncılık
    Basım Tarihi: Ekim 2003
    Kitap Türü: Ana - Baba / Aile

"Anne sevgisi öyle bir şey ki benzersiz bir seçilmişlik duygusu veriyor. Tıpkı peygamberlerin benzersiz ve olağanüstü bir görev için seçilmiş olmaları gibi... Bu açıdan tanrısal bir içeriği de var, bu sevginin. Annelerimiz bizi hiç bir karşılık beklemeden severler... iyi de olsak, kötü de; hırsız da olsak, dürüst de olsak; katil de olsak, bütün varlığımızı insanlara adamış da olsak annelerimizin bize karşı duyduğu sevginin içeriği değişmez... Oysa "üvey anne" sadece aynı evi paylaştığınız bir "yabancı"dır... Tanımı gereği onun sevgisi, öz annenin sevgisiyle yarış edemez. Bir de bunun üstüne küçüklüğümüzden itibaren hepimizin kafasının içine sokuluş üvey anne aleyhtarı düşünceleri eklerseniz, karar vermeniz hiç de zor olmaz. Üvey anneler kötüdür! Daha önce üzerinde çok kafa yormamıştım ama artık bunun büyük bir haksızlık olduğunu düşünüyorum. Aynı kadının "öz anne" olunca yüceltilmesi, "üvey" sıfatını kazanınca aşağılanması haksızlık..."

Diğer "Pınar Çekirge" Kitapları:

1. Başrolde Filiz Akın
    2. Adı Diğer Kadın
    3. Benim Stand-Up ım
    4. Profili Olmayan Kadın
    5. Öteki Kadın

Benim Annem Üvey Annem - Pınar Çekirge - Ana Fikri Yorumları