Dicle nin Sırrı - Hatice Akdoğan - Ana Fikri   Konuyu açan: Enesce   İlk Mesaj: 05-01-2011 (01:20)   Son Mesaj: 05-01-2011 (01:20)    Cevap: 0    Gösterim: 528  

05-01-2011

Dicle nin Sırrı - Hatice Akdoğan - Ana Fikri

Yayınevi: Ceylan Yayınları
    Basım Tarihi: Temmuz 2008
    Kitap Türü: Roman / Edebiyat

Ses ve-rin, kim var o-ra-da di-yor-um? Ses seda yok. Yerden ufacık bir taş alıp çite doğru fırlattı. Taş, teneke gibi bir şeye çarptıktan sonra durdu. Belli belirsiz işitilen bir ses duydu: Yardım edin! Dicle, derinden gelen bu sesi arka arkaya işitti. Emin olmak için bir kaç adım ileri gidip yeniden "kimsiniz" diye alçaktan seslendi. Kesik kesik birkaç inlemenin ardından yerdekinin sesi duyuldu. Yardım edin, ben karşı mahalleden... Dicle şaşırıp kaldı. Çitin yanına geldiğinde başını yere dayamış, üstü başı çamura belenmiş orta cüsseli bir adam gördü. Genç mi, yoksa yaşlı mıydı yüzünü tam seçemiyordu. Adam yaralı haliyle buraya nasıl girmişti? Alt tarafta duvar, duvardan öte kömürlük vardı. Gardaş kimsin, niye buraya düştün? Yaralıyım abla! Vuruldum... Söyle gardaş neyle yaralandın. Biri mi vurdu? Abla yaralıyım işte. Kurşun yarası...

Diğer "Hatice Akdoğan" Kitapları:

1. Birilerini Öldürmek İstiyorum
    2. Şiirde Dağ İzleği
    3. Bekle Bizi İstanbul
    4. Medyada Kadın
    5. Gözlerim Kayıp

Dicle nin Sırrı - Hatice Akdoğan - Ana Fikri Yorumları