Gözlerin Poyraz - Hikmet Çetinkaya - Ana Fikri   Konuyu açan: tasfirin77   İlk Mesaj: 04-30-2011 (05:10)   Son Mesaj: 04-30-2011 (05:10)    Cevap: 0    Gösterim: 693  

04-30-2011

Gözlerin Poyraz - Hikmet Çetinkaya - Ana Fikri

Yayınevi: Cumhuriyet Kitap
    Basım Tarihi: Ekim 1999
    Kitap Türü: Diğer / Edebiyat

İyonya denizine bakıp soluklanıyorum; eh biraz da hüzünleniyorum...Nisan yağmurları mahvediyor beni...Siyahlar sana yakışıyor, kısacık saçların herkesi kıskandırıyor...Gözlerin poyraz, gözlerin ışıldak!...Perulu Şair Cesar Moro yu tanıyor musun?Diyor ki:"Saçının görkemli dumanıyla geliyorsun gecede..."Biliyor musun; yaşam ortada; yağmur kokusu ortada, seni yaratıyor yağmur...Kapımı çalıyorsun...Bir büyü gibi ışıldıyorsun...Ben tam o sırada gözlerimi kapatıyorum, çünkü kapat diyorsun...Avuçlarım ıslak, saçlarım darmadağın...Çığlık çığlığa koşuşturmaya başlarken bak ne diyorum:"Irmağa benzeyen bir sokaktaGeldin ve gittin bir an içindeYaşamını aramaya başlıyorsunÖlümünü hazırlıyorsunBeklenen ölümüSeni göndermenin yarattığı ölümüSessizlikleri bekleyişiGeldiğin anda yaşanacak günüGölgelerle sarıyorsun beniBeni ışıtıyorsunBulunduğun o fosforlu denizde boğuyorsun beni"

Diğer "Hikmet Çetinkaya" Kitapları:

1. Devrimciler Zamanında Alaca Bir Öfke
    2. Sevdanın Adresi Belli Değil
    3. Liboş Tayfa Öyküleri
    4. Besleme Medyanın Aslanları
    5. Âşık Kadınlar Sokağı
    6. Atatürk Devrimleri Ve Dinci Kuşatma
    7. Susurluk'tan Ergenekon'a
    8. Susurluk'tan Ergenekon'a
    9. Yobaz ve Hokkabaz

Gözlerin Poyraz - Hikmet Çetinkaya - Ana Fikri Yorumları