Cemile İle Boyuyorum Eğleniyorum - Aline de Petingy - Ana Fikri   Konuyu açan: tasfirin77   İlk Mesaj: 04-27-2011 (07:10)   Son Mesaj: 04-27-2011 (07:10)    Cevap: 0    Gösterim: 495  

04-27-2011

Cemile İle Boyuyorum Eğleniyorum - Aline de Petingy - Ana Fikri

Yayınevi: Kaknüs Yayınları
    Basım Tarihi: Mayıs 2007
    Kitap Türü: Okul Öncesi / Çizgi Roman

Boyama kitapları, 3-6 yaş çocuklar için vazgeçilmez bir ihtiyaçtır. Fakat çoğu çocuk, kitabın birkaç sayfasını boyadıktan sonra hevesini kaybeder, başka bir kitaba geçmek ister. Ayrıca anneler her zaman çocuğu renk seçimi gibi konularda yönlendirmeye vakit ayıramayabilirler. Bu da çocuğun boyama faaliyetinden çabuk sıkılmasına yol açabilir. İşte Cemile ve Atakan boyama kitapları, bu noktalar göz önünde tutularak hazırlanmıştır. Kitapları benzerlerinden ayıran özellikler şöyle sıralanabilir:• Cemile ve Atakan boyama kitaplarının sayfaları, birbirini takip eden bir hikâye gibi tasarlanmıştır.• Sol sayfada, çocukların yakından tanıyıp benimsediği Cemile karakterinin maceralarından bir resim yer alır.• Bu resim, Cemile kitaplarının orijinal renklerinde boyanmıştır.• Resime, Cemile ve Atakan ın ağzından, resmi tarif eden, eğlendirici bir cümle eşlik eder.• Sağ sayfaya ise aynı çizim daha büyük boyutlarda, renklendirilmemiş olarak yerleştirilmiştir.Çocuğunuz, sol sayfadaki renkli resime bakıp resmin yanındaki cümleyi bir büyüğüne okutarak sağ sayfadaki çizimi renklendirmeye girişebilir. Dilerse aynı renkleri kullanır, dilerse de hayal gücünün kendisine ilham ettiği renkleri tercih eder.

Diğer "Aline de Petingy" Kitapları:

1. Cemile nin Oyuncak Sandığı
    2. Cemile Ve Arkadaşı Prenses Elbisesi Giyiyor
    3. Cemile Çinli Ve Zenci Arkadaşlarını Çok Seviyor
    4. Cemile nin Kardeşi Oluyor
    5. Cemile Tombiş e Renkleri Öğretiyor
    6. Cemile Tombiş e Zıt Kavramları Öğretiyor
    7. Cemile Tombiş e Yeni Kelimeler Öğretiyor
    8. Cemile Plajda Oynuyor
    9. Cemile Tombiş e Şekilleri Öğretiyor

Cemile İle Boyuyorum Eğleniyorum - Aline de Petingy - Ana Fikri Yorumları