Bilişim Sistemleri - Temelleri ve Uygulamaları - R. Haluk Kul - Ana Fikri   Konuyu açan: alptraum   İlk Mesaj: 04-26-2011 (08:11)   Son Mesaj: 04-26-2011 (08:11)    Cevap: 0    Gösterim: 549  

04-26-2011

Bilişim Sistemleri - Temelleri ve Uygulamaları - R. Haluk Kul - Ana Fikri

Bilişim Sistemleri - Temelleri ve Uygulamaları - R. Haluk Kul - Özeti, Bilişim Sistemleri - Temelleri ve Uygulamaları Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir

Yayınevi: Papatya Yayınları
    Basım Tarihi: Şubat 2009
    Kitap Türü: İşletim Sistemleri / Teknoloji

Bu kitabın amacı işletmelerde bilgisayar destekli bilişim sistemlerinin tanımı, sınıflandırması ve gerçekleştirilmesi aşamasında kullanılacak yöntemleri, kavramları ve sahip olunması gereken becerileri tanıtmak ve yöneticilere veya Yönetim Bilişim Sistemleri (MIS) bölümü öğrencilerine bu konuda bir yol haritası sunmaktır.Kitap dört kısımdan oluşmaktadır:Birinci kısımda yönetim, yönetici ve bilişim sistemleri incelenmekte ve aralarındaki etkileşimler ele alınmaktadır. İkinci kısımda ise bilişim sistemlerinde kullanılacak olan teknolojik bileşenler açıklanmaktadır. Üçüncü kısımda bilgisayarlı bilişim sistemlerinin getirdiği yeni işletme araçları incelenmektedir. Son kısımda ise bilişim sistemlerinin planlanması, projelendirilmesi ve hayata geçirilmesi konusundaki yöntemler ve yaklaşımlar gösterilmektedir.

Bilişim Sistemleri - Temelleri ve Uygulamaları - R. Haluk Kul - Ana Fikri Yorumları