Dış Politikada Oyunun Kuralları - Ercüment Yavuzalp - Ana Fikri   Konuyu açan: tasfirin77   İlk Mesaj: 04-25-2011 (14:30)   Son Mesaj: 04-25-2011 (14:30)    Cevap: 0    Gösterim: 590  

04-25-2011

Dış Politikada Oyunun Kuralları - Ercüment Yavuzalp - Ana Fikri

Yayınevi: Bilgi Yayınevi
    Basım Tarihi: Ağustos 1998
    Kitap Türü:

Sağlıklı bir dış politika yönetimi için uluslararası ilişkilerin teorik yönünü bilmek lazımdır. Ancak, salt teori yeterli değildir.Bu işin uygulaması hakkında da bir fikir sahibi olmak gerekir.Dış politikanın bilinçli olması için teoriye, gerçekçi olması için de uygulamadaki durumu bilmeye ihtiyaç vardır.Bu kitapta, Dışişleri Bakanlığında çeşitli düzeylerdeki görevlerimde dış politika uygulaması ile ilgili gözlem ve saptamalarımı kağıda dökmeye çalıştım. Yani bu işin, deyim yerindeyse, "mutfağından" nasıl göründüğünü anlatmak amacını güttüm.Kitabın ismindeki "oyunun kuralları"ndan kastedilen, uygulamada mevcut gerçeklerin, bana göre, göz önünde tutulmasını zorunlu kıldığı kurallardır.Uzun bir meslek yaşamında görülüp, yaşanılmış olanların, bunları bilmek isteyeceklere belki bir yararı olabileceği düşüncesiyle...

Diğer "Ercüment Yavuzalp" Kitapları:

1. Liderlerimiz Ve Dış Politika
    2. Kıbrıs Yangınında Büyükelçilik

Dış Politikada Oyunun Kuralları - Ercüment Yavuzalp - Ana Fikri Yorumları