Bütün Öyküler - Fatma Hanım ın Erik Ağacı Bayrama - Kemal Bekir - Ana Fikri   Konuyu açan: alptraum   İlk Mesaj: 04-25-2011 (10:10)   Son Mesaj: 04-25-2011 (10:10)    Cevap: 0    Gösterim: 908  

04-25-2011

Bütün Öyküler - Fatma Hanım ın Erik Ağacı Bayrama - Kemal Bekir - Ana Fikri

Bütün Öyküler - Fatma Hanım ın Erik Ağacı Bayrama - Kemal Bekir - Özeti, Bütün Öyküler - Fatma Hanım ın Erik Ağacı Bayrama Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir

Yayınevi: Pencere Yayınları
    Basım Tarihi: Ekim 2006
    Kitap Türü: Öykü / Edebiyat

"İzmir de Fikirler adında bir sanat dergisi çıkıyor. O dergide yeni şairler, yeni hikayeciler tanıdım. Meselâ hikayecilerden Kemal Bekir Manav ı sevdim." Melih Cevdet Anday, VarlıkYeni yazılmışcasına etkili, özel gözlemlere dayalı insan incelikleri. Anlatımında hiçbir zorlama yok, kendiliğinden akan yalınlık ve konuşturma gücü." Rauf Mutluay, Varlık Yıllığı"...tutarlı, özüne bağlı, insan gerçeğini can alıcı noktalarıyla yakalamasını başarabilmiş hikâyeler. Yazar, konuşma dilini çok iyi kullanıyor ve psikolojiden anlıyor." Mehmet Şeyda, Yeni Ufuklar "Kemal Bekir, tiyatro dili kullandığından öbür yazarlarımızdan daha üstün bir Türkçe anlatım gücüne sahip. Hikâyelerine aktiv, sivri sonuçlar koymuyor, Çehov gibi. Vuracağı vuruşu hikâyenin içinde vurup sonra kenara çekiliyor, kişilerin bocalamalarını dudaklarındaki sivri gülümseyişle seyrediyor."Hasan İzzettin Dinamo, Yeni Ortam "Çehov dan gelen alaysamalı incelik Kemal Bekir de konuşmaların, davranışların iç gerçeğine dönüşür. İç gerçeklerin birikimi; o duyarlığı yaşamanın, o ruh yeteneğinden geçmenin özelliği, gerçeklik duygusuna inandırabilir bizi." Mustafa Şerif Onaran, Varlık

Diğer "Kemal Bekir" Kitapları:

1. Kanlı Düğün
    2. Kaçaklar
    3. Hücre 1952

Bütün Öyküler - Fatma Hanım ın Erik Ağacı Bayrama - Kemal Bekir - Ana Fikri Yorumları