Duman Olan Adam - Per Wahlöö - Ana Fikri   Konuyu açan: tasfirin77   İlk Mesaj: 04-25-2011 (04:12)   Son Mesaj: 04-25-2011 (04:12)    Cevap: 0    Gösterim: 525  

04-25-2011

Duman Olan Adam - Per Wahlöö - Ana Fikri

Yayınevi: İnkılap Kitabevi
    Basım Tarihi: Aralık 2004
    Kitap Türü: Roman / Edebiyat

Gazetenin en yetenekli, en çalışkan muhabiri ortadan kaybolmuştu. Öldürülmüş olmasından korkuluyordu. Martin Beck araştırmaya başladı. Bir süre sonra inanılmayacak bazı olaylar ortaya çıktı. İsveç polisiyelerine bayılırım. Bu zevki bana Aydın Arıt ın güzel Türkçesiyle çevrilen ve hiç ara vermeden altı cildini arka arkaya okuduğum Martin Beck dizisi kazandırmıştır. Maj Sjöwall ile Per Wahlöö nün birlikte yazdıkları bu dizinin Sjöwall ın ölümüyle yarım kaldığını öğrendiğimde hüzünlenmiştim. Taşınmalarımın birinde elden çıkarmışım o kitapları. Bazen özlüyorum. Murathan MUNGAN / Milliyet Kültür-Sanat Yayımlandığı her ülkede, kitap eleştirmenleri tarafından beğenilen ve dünyanın en iyi polisiyeleri arasında gösterilen Martin Beck dizisinin bütün serüvenlerinde ince zeka oyunları, inanılmaz olaylar ve inandırıcı sonuçlar buluyor.

Diğer "Per Wahlöö" Kitapları:

1. Kanaldaki Ölü
    2. Kamyonet

Duman Olan Adam - Per Wahlöö - Ana Fikri Yorumları