Ben Nereden Geldim - Peter Mayle - Ana Fikri   Konuyu açan: tasfirin77   İlk Mesaj: 04-24-2011 (03:20)   Son Mesaj: 04-24-2011 (03:20)    Cevap: 0    Gösterim: 617  

04-24-2011

Ben Nereden Geldim - Peter Mayle - Ana Fikri

Yayınevi: Sistem Yayıncılık
    Basım Tarihi: Haziran 1997
    Kitap Türü: Ana - Baba / Aile

Çocuklar, yaşamın gerçeklerini sorular sorarak öğrenir. Zamanı gelince cinsellikle ilgili sorular da sormaya başlarlar. İşte o zaman, çocuğunu her konuda yanıtlamaya çalışan anababalar, cinselliğin bir sır gibi saklandığı ortamlarda büyümelerinden gelen "görgüleri" nedeniyle ne yapacaklarını bilemezler. Çaresizliklerinin ikinci nedeniyse, neyi ne kadar, ne zaman ve nasıl vereceklerinden emin olamamalarıdır. "Cinsel Eğitim Dizisi" cinsel kimliğin, kişiliğin bir parçası olduğunu bilen ve sağlıklı çocuklar yetiştirmek isteyen anababalar ve anababalarıyla konuşamadıkları için, bu konuda kendilerinden daha fazla ilgili -!- olduklarına inandıkları arkadaşlarının danışmanlığına başvurmak zorunda kalan çocuklar ve gençler için hazırlandı. En temel sorunların yanıtlarından başlayarak cinsel yapıyı, işleyişi, cinselliğin psikolojisini ve toplumsal yanını bilimsel ana nefis çizgilerle desteklenmiş çok yalın bir dille anlatan bu dizinin her bir kitabı, büyük bir gereksinimi karşılayacaktır.

Diğer "Peter Mayle" Kitapları:

1. Bana Neler Oluyor
    2. Hamile Babalar

Ben Nereden Geldim - Peter Mayle - Ana Fikri Yorumları