Che li Anılar - Fidel Castro - Ana Fikri   Konuyu açan: tasfirin77   İlk Mesaj: 04-23-2011 (16:50)   Son Mesaj: 04-23-2011 (16:50)    Cevap: 0    Gösterim: 637  

04-23-2011

Che li Anılar - Fidel Castro - Ana Fikri

Yayınevi: Agora Kitaplığı
    Basım Tarihi: Şubat 2009
    Kitap Türü: Anı / Edebiyat

Fidel, Şu anda aklıma çok şey geliyor. Seninle Meksika da Kübalı devrimcinin evinde tanışmam, bana sizinle gelmemi teklif etmen, Sierra Maestra da yaşadığımız tehlikeli anlar. Zafer yolunda çok sayıda yoldaşımızı kaybedişimiz. ... Bugün artık daha olgun olduğumuz için bize bir sürü şey daha az dramatik geliyor. Oysa olaylar kendini tekrarlıyor. Ben de kendimi Küba Devrimi ne bağlayan görevimi tamamlamış olduğumu hissediyor ve sana, bütün yoldaşlara, artık benim de olan halkına veda etme vaktinin geldiğini düşünüyorum. Şimdi dünyanın başka ülkeleri de benim mütevazı çabalarımı talep ediyorlar. Küba nın başında olma sorumluluğun nedeniyle sana yasak olan şeyleri ben yapabilirim. Ayrılma zamanı geldi çattı artık. ... Eğer son saatim beni başka bir gökyüzü altında bulacaksa, son düşüncem bu halk ve özellikle sen olacaksın. Zaten nerede olursam olayım, her zaman sırtımda Kübalı bir devrimci olmanın sorumluluğunu hissedeceğim ve bu sorumluluğa uygun davranacağım. Seni bütün devrimci ateşimle kucaklıyorum. Che.

Diğer "Fidel Castro" Kitapları:

1. İlk Yıllarım
    2. Fidel Castro Konuşuyor
    3. Devrim İçin Savaşmayana Komünist Denmez
    4. Vamos Bien / İyi Gidiyoruz
    5. Emperyalist Küreselleşme
    6. Sosyalizmi Kuracağız

Che li Anılar - Fidel Castro - Ana Fikri Yorumları