Berduş Kediler Kırnavalı - Bir İmge Sarmalı - Atilla Polat - Ana Fikri   Konuyu açan: alptraum   İlk Mesaj: 04-22-2011 (16:00)   Son Mesaj: 04-22-2011 (16:00)    Cevap: 0    Gösterim: 690  

04-22-2011

Berduş Kediler Kırnavalı - Bir İmge Sarmalı - Atilla Polat - Ana Fikri

Berduş Kediler Kırnavalı - Bir İmge Sarmalı - Atilla Polat - Özeti, Berduş Kediler Kırnavalı - Bir İmge Sarmalı Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir

Yayınevi: Gürer Yayıncılık
    Basım Tarihi: Mart 2010
    Kitap Türü: Mizah / Genel

Esas adım Karbon, ama kimyadan ziyade fiziğe ilgi duyduğumdan arkadaşlarım bana Schrödinger'in kedisi derler. Demek kuantum kedisisiniz. Ben de Viyola...Viyola güzel isim, tıpkı sahibi gibi.Karbon daha güzel, büyük ünlü uyumu var.Karbon, başka uyumların peşindeydi. Viyola'nın gerdanına küçük bir dil attı, bugünü "Dünya Kedi Sevgililer Günü" ilan edelim, dedi. Müzisyen kedi Viyola'dan Schrödinger'in kedisi Karbon'a, edebiyat öğretmeni Nusret'ten kızı Pelin'e, Antikacı Salih'ten karısı Süslü Pakize'ye, Abdo Efendi'den yeğeni Zülküf'e, Kahveci Düzgün'den gecenin karanlığında çıkıp gelen Çöpçü Kadın'a bir imgeler alfabesi Berduş Kediler Kırnavalı.Antikacı Salih'in Hitit kralı Şuppiluliuma hakkında var olan mitolojik bir öyküden esinlenerek yarattığı kurgusunun peşinden, İstanbul'dan Elazığ'a ve Diyarbakır'a giden anlatıcının masal mı gerçek mi olduğu anlaşılamayan yolculuğuna tanık olacaksınız. "Atilla Polat, ilk kitabı Berduş Kediler Kırnavalı'nda olaylara, olgulara kedi çevikliği ve zarafetiyle tırmık atıyor; günlük hayattan felsefeye, edebiyattan tarihe, akla gelebilecek çeşitli alanları imge sarmallarından geçirerek kurcalıyor." -Nursel Duruel-

Berduş Kediler Kırnavalı - Bir İmge Sarmalı - Atilla Polat - Ana Fikri Yorumları