Bekle Dedim Gölgeye - Ümit Kıvanç - Ana Fikri   Konuyu açan: tasfirin77   İlk Mesaj: 04-21-2011 (22:00)   Son Mesaj: 04-21-2011 (22:00)    Cevap: 0    Gösterim: 656  

04-21-2011

Bekle Dedim Gölgeye - Ümit Kıvanç - Ana Fikri

Yayınevi: İletişim Yayınları
    Basım Tarihi: Temmuz 1998
    Kitap Türü: Roman / Edebiyat

Daha bulduğunu sezemeden kaybetmeye başlama hikâyelerinden biri var bu kitapta. Sonuna yetişebilmek... Kaybolup gidişine tanık olmak... Erdinç, hayata beraberce anlam verdiği arkadaşlarından kopmuş. Yıllar sonra onların izine rastlıyor. Bir cinayet haberine gittiğinde. Kalabalık içinde yalnızlığı becermiş bunca sene. Vazgeçiyor. Yeniden bir hedef ediniyor: onlara kavuşmak. Ama ötekiler, bu dünyalıların ulaşabileceği yerlerde değiller. Erdinç kayan yıldızları gözlerken buluyor kendini. Bu kitap bir polisiye roman. Kahramanlarının siyasî kimlikleri, polisiye meseleleri ahlâk, bilinç, sadakat ve iktidar meselelerine karıştırıyor. Erdal, bireylerin iktidar tutkusunu sorguluyor. Gündelik hayatımızı karartan en korkunç, en uğursuz kuvvetin her türlü iktidar tutkusu olduğunu keşfettikten sonra kıpırdayamaz olmuş. Ersin kendini kapamış. Kendi içine. Esra dünyaya köprü, bir bağlantı arıyor. Kitabın hepimize sorduğu asıl soru şu: Nasıl oluyor da Titanic sapasağlam dururken koca koca buzdağları birer birer batıyor? Bekle Dedim Gölgeye, bir çırpınışın, itirazın, bir dönemin, kuşağın öyküsünü anlatıyor.

Diğer "Ümit Kıvanç" Kitapları:

1. Kesin Ofsayt
    2. ... Demiş Bulundum
    3. Yalnız Olmuyor
    4. Gaib Romans - Bir Kumandanın Romanı
    5. Demiş Bulundum

Bekle Dedim Gölgeye - Ümit Kıvanç - Ana Fikri Yorumları