Dostum Pasifik Bir Türk ün Green Card Anıları - Gizem Altın Nance - Ana Fikri   Konuyu açan: tasfirin77   İlk Mesaj: 04-18-2011 (19:40)   Son Mesaj: 04-18-2011 (19:40)    Cevap: 0    Gösterim: 630  

04-18-2011

Dostum Pasifik Bir Türk ün Green Card Anıları - Gizem Altın Nance - Ana Fikri

Yayınevi: Boyut Yayınları
    Basım Tarihi: Ekim 2008
    Kitap Türü: Anı / Edebiyat

Hepimiz hayatımızın bir döneminde çekip gitmek, yeniden başlamak istemez miyiz? Dostum Pasifik, bir Türk ün gözüyle Amerikalıların günlük hayatına bakıyor. İkiz Kulelere saldırıldığnda, Irak Savaşı başladığında Amerika da bulunan Gizem, hiçbir şeyin dışarıdan gözüktüğü gibi olmadığını anlatıyor. Gizem Altın 2000 yılında Green Card piyangosunun çıkmasıyla soluğu Amerika nın Kaliforniya eyaletinde alıyor. Yaşadığı "Melekler şehri" Los Angeles ta hayat dışarıdan göründüğü kadar parlak değil. Neyse ki kadim bir dostu var, Pasifik Okyanusu. Gizem yeni bir ülkede her şeye sıfırdan başlarken, bilge Pasifik Gizem e hayatla başa çıkmayı doğayı sevmeyi ve onun bir parçası olmayı öğretiyor. Siz de bir uçağa atlayıp Gizem le birlikte Melekler şehri ne gidecek, bir kafede çalışıp moka latte yapacak, Amerikan rüyasını kovalayacak, Pasifik in lacivert sularında yunuslarla birlikte sörf yapmanın tadına varacaksınız. Günümüz umutsuzluk atmosferinde çok serin, ferah bir yaşam soluğu gibi okunan bir kitap.- Jale Parla

Dostum Pasifik Bir Türk ün Green Card Anıları - Gizem Altın Nance - Ana Fikri Yorumları