Günlük Anılar - Bütün Eserleri 16 - Hikmet Kıvılcımlı - Ana Fikri   Konuyu açan: tasfirin77   İlk Mesaj: 04-16-2011 (22:00)   Son Mesaj: 04-16-2011 (22:00)    Cevap: 0    Gösterim: 559  

04-16-2011

Günlük Anılar - Bütün Eserleri 16 - Hikmet Kıvılcımlı - Ana Fikri

Günlük Anılar - Bütün Eserleri 16 - Hikmet Kıvılcımlı - Özeti, Günlük Anılar - Bütün Eserleri 16 Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir

Yayınevi: Sosyal İnsan Yayınları
    Basım Tarihi: Haziran 2009
    Kitap Türü: Anı / Edebiyat

" Şimdi üç ölüm cezası ile mahkum bulunuyorum:1- Prostat Adeno Karsinom başlangıcı. Yetmişinde insan tabii idam hükmüdür. Ona bir diyeceğim yok. Ondan kaçamam.2- Türkiye de Sıkı Yönetim Mahkemesi: "Yılanın Başı", "Azılı Komünist" olarak idam cezasıyla tevkifime karar verdi. Bunu da sosyal ve politik bakımdan "tabii" sayıyorum. Bundan kaçtım.3- Nerede ve hangisi olduğunu bilmediğim bir "Türkiye Komünist Partisi", beni bu sıra Parti den atmış. Bu moral "idam" kararını artık "tabii" bulamıyorum ve kaçamıyorum.1. ve 2. Ölüm cezaları olacağına varır. 3. Ölüm cezasına karşı hiç değilse burjuva mahkemelerindeki kadar savunma hakkımı kullanmazsam, bu savaş dünyasından giderayak, son görevimi yapmamış olurum."Dr. Hikmet Kıvılcımlı

Diğer "Hikmet Kıvılcımlı" Kitapları:

1. Dev-Genç Seminerleri
    2. Diyalektik Materyalizm Nedir?
    3. Finans Kapital ve Türkiye
    4. Genel Olarak Sosyal Sınıflar ve Partiler
    5. Kısaca Marksizm Düşünüşü
    6. Gençliğe Yazılar
    7. Üretim Nedir?
    8. Durum Yargılaması ve 5 Mart Toplantısı

Günlük Anılar - Bütün Eserleri 16 - Hikmet Kıvılcımlı - Ana Fikri Yorumları